Kosmetyki dla mężczyzn – czym się kierować przy projekcie opakowania?

Rynek kosmetyków dla mężczyzn zmienia się z roku na rok, a dzieje się tak dlatego, że panowie coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu. Jednym z najistotniejszych elementów jest opakowanie produktu, które powinno informować konsumenta o swoim przeznaczeniu oraz poprzez walory estetyczne skłonić go do zakupu. Jak więc najlepiej zaprojektować z punktu widzenia biznesowego opakowanie kosmetyku skierowanego do panów?

Na co mężczyźni zwracają uwagę?

Upodobania panów co do kosmetyków są odmiennie niż kobiet i o chęci zakupu danego produktu decydują inne czynniki. Dla mężczyzn najważniejsza jest funkcjonalność, stąd tak dużo produktów kosmetycznych dla nich jest umieszczona w tubkach. Mężczyźni potrzebują przy tym mniej informacji na temat trzymanego w ręce specyfiku: wystarczy im dokładny i precyzyjny przekaz, do czego jest on przeznaczony, bez zbędnych słów.

Samo opakowanie musi wskazywać na „męskość” kosmetyku – minimalistyczna forma i oszczędna kolorystyka na pewno znajdzie swoich zwolenników. Dominującymi kolorami na męskich kosmetykach są więc: czerń, granat i srebro.

Dlaczego to takie istotne?

Konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na komfort użytkowania produktu i jego funkcjonalność. Nie da się ukryć, że współczesny rynek kosmetyczny jest niezwykle płodny, dlatego kwestie dotyczące estetyki opakowania trzeba potraktować priorytetowo, by wyróżnić swoją markę na tle konkurencji. Obok funkcji reklamowych, opakowanie powinno też zapewniać kosmetykom ochronę, dlatego część producentów decyduje się m.in. dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii, która stanowi równocześnie zapewnienie, że towar nie został wcześniej użyty.

Informacje obowiązkowe na opakowaniach kosmetyków

Bez względu na płeć klienta, do którego skierowany jest dany kosmetyk, producent zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1223/2009 z 30 listopada 2009 r. musi zamieścić w sposób czytelny następujące informacje na produkcie:

  • dane producenta,
  • numer partii,
  • przeznaczenie kosmetyku,
  • skład,
  • zawartość nominalna w momencie pakowania,
  • szczególne środki ostrożności.

Kosmetyki skierowane do mężczyzn cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego doskonałym przykładem może być duży boom na środki do stylizacji brody i włosów. Aby kosmetyk spełniał swoją rolę i przyciągnął uwagę klienta, musi być równocześnie funkcjonalny i zapewniać produktowi ochronę. Skorzystaj z foliarki automatycznej Memprint, by zapewnić kosmetykom dodatkowe zabezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.