Wybieramy terminale płatnicze – stacjonarne czy mobilne?

Dzięki nim możemy łatwo i wygodnie płacić kartami w sklepach, punktach usługowych oraz wielu innych miejscach. Wystarczy, że mamy kartę, która podłączona jest do konta z odpowiednią ilością środków, albo mamy kartę kredytową, aby zapłacić od ręki. To także wiele korzyści dla sprzedającego – z terminalem zwiększa on bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia transakcji, a tym samym liczbę klientów.

Przedsiębiorca chcący skorzystać z terminali płatniczych w swojej firmie, powinien wybrać odpowiedniego dostawcę usług takich elektronicznych płatności. W ramach zawartej umowy przedsiębiorca otrzymuje także kompleksową obsługę wraz z terminalami. Te możemy podzielić na dwa różne rodzaje – stacjonarne oraz mobilne, czyli przenośne. Na co lepiej się zdecydować?

Terminale płatnicze stacjonarne

To najbardziej popularne terminale, które możemy spotkać w wielu sklepach. Pozwalają na płatność wszystkimi typami kart z chipem, paskiem magnetycznym czy kartami do płatności zbliżeniowych. Podłączone są przewodem do kasy. Do niektórych terminali można podłączyć też tak zwany PIN Pad pozwalający na łatwiejszą obsługę klienta w większych punktach sprzedaży.

Obsługa terminali tego rodzaju jest prosta i intuicyjna. Ekran i klawiatura najczęściej są podświetlane, więc możemy korzystać z terminala w każdych warunkach oświetleniowych. Takie terminale płatnicze mogą być jednak używane tylko w jednym miejscu i ograniczone są długością kabla.

Terminale płatnicze mobilne

Druga opcja to terminale płatnicze mobilne. Urządzenie nie jest wtedy podłączone kablem do kasy i nie wymaga także podłączenia do zasilania, ponieważ posiada wewnętrzny akumulator pozwalający na ładowanie go wtedy, gdy jest to potrzebne. Sprzedawca może wtedy przynieść kupującemu terminal, gdy ten nie może podejść do kasy. Łączność odbywa się przez GPRS, WiFi oraz Bluetooth.

Mobilne terminale płatnicze sprawdzają się najlepiej w tych punktach, gdzie klienta obsługuje się nie przy kasie, ale w innych miejscach, na przykład w restauracjach, kawiarniach, firmach cateringowych, hotelach. Co więcej, wybierane są one przez sklepy prowadzące dostawę do domu klienta, przez firmy kurierskie, które w ten sposób pobierają opłaty, więc ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Siri – jak włączyć i wykorzystać pełen potencjał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.