4 wskazówki marketingowe dla agentów nieruchomości

Zbliżamy się do połowy 2018 r., powinieneś zastanowić się nad sposobami poprawy swojego biznesu i rozpoczęcia nowego półrocza. Oto kilka świetnych pomysłów marketingowych dla agentów nieruchomości, które pozwolą wzmocnić działania marketingowe w drugiej połowie 2018 roku:

Zmień jakość zdjęć

Nawet niewytrenowane oko może odróżnić profesjonalne zdjęcie wysokiej jakości od szybkiego zdjęcia. Jeśli szukasz nabywcy nowego domu, a zdjęcia są ziarniste, niewyraźne lub pod dziwnymi kątami, jest szansa iż możesz w ten sposób stracić wielu potencjalnych klientów.

W 2018 r. nie ma dobrego usprawiedliwienia dla korzystania ze słabej jakości fotografii w swoich aukcjach lub działaniach marketingowych. Wspaniałą wiadomością jest to, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy aby zatrudnić profesjonalnych fotografów. Już nawet nowoczesne telefony są wyposażone w świetne aparaty fotograficzne i mamy aplikacje do edycji na wyciągnięcie ręki (wiele za darmo). Zanim opublikujesz następną ofertę, poświęć czas na zrobienie wysokiej jakości zdjęć. Twoją inspiracją może stać się deweloper Domesta.com.pl. Użyj naturalnego światła, wypróbuj różne kąty. W Internecie można znaleźć wiele wskazówek i porad, dzięki którym dowiesz się, jak poprawić swoje umiejętności. Potencjalni kupujący i sprzedający w domu zauważą to i docenią.

Twórz treści zapewniające prawdziwą wartość

Jako agent nieruchomości koncentrujesz się przede wszystkim na klientach, którzy kupują lub sprzedają dom na rynku. Co jednak z chwilami pomiędzy tymi transakcjami? W przypadku klientów, którzy nie chcą aktywnie działać, wyświetlenie jednego wpisu po drugim nie jest istotne lub pomocne. Powinieneś udostępniać i wysyłać treści, które są pełne cennych informacji dotyczących klientów, którzy nie są obecnie na rynku, ale chcą wzbogacić swoją wiedzę. Udostępnianie treści zwiększa również Twoją ekspozycję na potencjalnych klientów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że będą Cię pamiętać, kiedy będą gotowi do wykonania jakiegoś ruchu.

Aktywnie publikuj w mediach społecznościowych

Agencja inbound marketing BusinessWebPrawie wszyscy korzystają z mediów społecznościowych, aby dzielić się informacjami na temat ich życia, ale jako agent nieruchomości lub pośrednik, czy wykorzystujesz te kanały do  rozwoju i pielęgnowania swojej firmy? Jeśli odpowiedziałeś „nie”, powinno to być twoje postanowienie na resztę roku.  Poznaj swoich klientów i potencjalnych klientów, dowiedz się gdzie przebywają online.

Jedną z pomyłek popełnianych przez agentów w mediach społecznościowych jest publikowanie tylko wpisów o firmie. To błąd. Musisz udostępnić treści o dużej wartości, które omówiliśmy wcześniej – ale warto je pokazywać też na tych kanałach społecznościowych. Poproś potencjalną grupę klientów o to, by podzielili się własnymi przemyśleniami w komentarzach, i pamiętaj, by odpowiedzieć, kiedy to zrobią.

Poproś o rekomendacje

89% agentów nieruchomości stwierdziło, że rekomendacje od obecnych i poprzednich klientów są jednym z najbardziej udanych działań marketingowych, ale okazuje się, że 41% agentów nieruchomości nie  stara się w ogóle by je zdobyć. Zrób wszystko żeby należeć do tych 59%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.