5 pomysłów na biznes z własnym samochodem.

Popularność tzw. „czterech kółek”, jest w dzisiejszym świecie niezaprzeczalna. Często na jednego mieszkańca może przypadać nie jeden samochód. Wielu ludzi posiadając auto, „kombinuje” jak by tu, na nim zarobić. Można zostać taksówkarzem, jeśli ktoś ma tzw. „zacięcie do kierownicy”. Praca na taksówce nie jest łatwa. Poza tym może być niebezpieczna. Wiadomo, że najwięcej zarobimy, pracując w nocy i wożąc często niepoprawnych imprezowiczów. Jednak wśród nich może trafić się bardziej agresywny, lub taki, co to w taksówce nie szuka podwózki, a pieniędzy. W innych krajach są specjalne szyby, oddzielające pasażera od kierowcy. W Polsce niestety ten trend praktycznie nie istnieje. Kierowca, zajmujący się jazdą jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo ze strony pasażera, który przecież siedzi zazwyczaj z tyłu auta.

A może zostać kurierem?

Przewożąc towary jest znacznie bezpieczniej, niż przewożąc ludzi. Najwyżej, coś się rozleje, lub stłucze. Życie zachowamy na pewno – no chyba, że w trakcie transportu jakaś paczka nagle wybuchnie. Takie sytuacje raczej się nie zdarzają, ale nie są niemożliwe. Chodzi o to, że człowiek pracujący jako kierowca, nie może być niepoprawnym pesymistą, czy jakimś frustratem, widzącym tylko same minusy. W końcu może prowadzić nawet 40 – tonowe auto, a to już nie są bagatele. Kurier – to dobra praca, wymaga jednak logicznego podejścia do życia oraz odrobiny humoru. Jeśli ktoś jeździ po 14 godzin dziennie, może czuć się nieco niekomfortowo. Tutaj przydaje się optymizm oraz wesołe podejście do życia. Nawet wtedy, gdy ktoś nagle zapyta takiego kuriera ile kosztuje wysłanie paczki do uk, nie powinien on obrażać się, „prychać”, czy wręcz patrzeć z niesmakiem na klienta. Jeśli jest optymistą, a nie zna odpowiedzi, zawsze może skierować klienta do odpowiedniej strony internetowej i poszukanie informacji na własną rękę. Może również wyciągnąć swój telefon i przy kliencie poszukać informacji w internecie. To będzie bardzo dobrze postrzegane i może znacznie procentować w przyszłości dla samego kuriera.

Źródło: szybka paczka do uk

Inne zawody z samochodem w tle?

Takich zawodów jest dziś dość dużo. Wystarczy rozejrzeć się po lokalnym rynku pracy. Posiadając odpowiednie auto, możemy dowozić ludzi do pracy. Jeśli mamy w garażu jakąś limuzynę (choćby starą – byle sprawną), możemy wozić ludzi na wesela, czy po mieście w ramach zwiedzania. Np. w Nowej Hucie, istnieją firmy, które wożą turystów po obecnej dzielnicy Krakowa, samochodami produkowanymi w czasach PRL. Są to stare Syrenki, Trabanty itp. Turyści są zachwyceni, a właściciel takiego auta zarabia – i to często bardzo dobrze. Wszystko zależy od tego, jak się „zakręci” wokół własnego biznesu. Jeśli ktoś nie lubi takich „biznesowych zawirowań”, zawsze może pracować jako np. kierowca koparki, „gruszki”, czy innego samochodu budowlanego. Wystarczy mieć odpowiednie prawo jazdy i można zabierać się do roboty i zarabiać odpowiednie pieniądze, które zazwyczaj nie przychodzą zbyt łatwo. W powyższym wypadku tak nie jest.

Polecamy:
– największy wybór łożysk do skrzyni biegów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.