Abonament czy numery na kartę – co wybrać dla dziecka?

Bez telefonu komórkowego często nie możemy się już obejść. Noszą go ze sobą nie tylko dorośli, ale i dzieci. Wobec tego w rodzinie zwykle każdy ma swoją komórkę. Rodzice często wybierają komórki na abonament, ale problem pojawia się w przypadku młodszych dzieci. Czy lepiej, aby były to komórki w ramach abonamentu czy na kartę?

Zarówno telefon w ramach abonamentu, jak i ten na kartę mają swoje plusy i minusy, dlatego powinniśmy samodzielnie rozsądzić, co sprawdzi się najlepiej. Pod uwagę powinniśmy wziąć w szczególności koszty, które jesteśmy gotowi ponieść, a także bezpieczeństwo korzystania z telefonu, ponieważ maluch może włączyć usługi, które mogą kosztować bardzo dużo i w efekcie dadzą ogromny rachunek do zapłacenia.

Telefon na kartę

Najczęściej wybierany dla dziecka – telefon na kartę pozwala na łatwiejszą kontrolę wydatków. Możemy wtedy umówić się z dzieckiem, że będziemy doładowywali mu telefon kwotą 50 złotych na 3 miesiące czy mniejszymi sumami co 1 miesiąc. To także dobra szkoła zarządzania swoimi finansami, dlatego maluch będzie mógł wtedy nauczyć się, że powinien oszczędzać swoje pieniądze.

Poza tym telefon na kartę nie stwarza zagrożenia wtedy, gdy maluch wyśle SMS na wysokopłatny numer – pieniądze będą pobierane tylko do wysokości sumy zgromadzonej na koncie.

Telefon możemy doładowywać nie tylko w sklepach czy kioskach, ale też on-line, na przykład na stronie bm.pl, która pozwala na wykonanie błyskawicznego doładowania. Wystarczy tylko wejść na stronę bm.pl, podać numer telefonu, wskazać operatora i kwotę doładowania, a potem opłacić zamówienie. Usługa jest automatyczna i dostępna 24 godziny na dobę.

Telefon na abonament

Często operatorzy telefonii komórkowej oferują dla swoich klientów specjalne pakiety abonamentowe przeznaczone dla całej rodziny. Wtedy koszty nie są takie wysokie, ale z drugiej strony maluch może wtedy wykonywać połączenia bez ograniczeń.

Gdy chcemy zdecydować się na taką opcję, powinniśmy zastrzec u operatora, aby z telefonu dziecka nie można było wysyłać SMS-ów na wysokopłatne numery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.