Akcesoria w szatni basenowej – które wybrać przy remoncie?

Jeśli prowadzisz basen lub wodny park rozrywki, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważne są wszystkie elementy znajdujące się w obiekcie. Choć oczywiście głównym pomieszczeniem jest hala basenowa, nie można zapominać o innych wnętrzach, z których na co dzień korzystają użytkownicy. Jednym z nich są szatnie basenowe, pierwsze miejsce, jakie widzi się na pływalni, jeszcze przed wejściem na basen.

Szatnie na basenie powinny być doskonale wyposażone, wyremontowane i przede wszystkim estetyczne. W takim miejscu pierwsze wrażenie ma kolosalne znaczenie. Jeśli w szatni będzie ciemno, niewygodnie lub brudno, raczej trudno się spodziewać, że użytkownicy chętnie będą korzystali z takiego miejsca. Podobnie jest w przypadku kiepskiej jakości, szwankujących elementów wyposażenia wnętrza. Jeśli więc szatnia pod względem wyglądu i funkcjonalności pozostawia wiele do życzenia, warto szybko zainwestować w remont, zamiast czekać, aż z biegiem czasu klienci zaczną korzystać z oferty konkurencyjnych basenów.

Uważnie wybieraj szafki basenowe

W szatni na basenie na pierwszym planie są przede wszystkim szafki basenowe, z których korzystają wszystkie osoby, które planują popływać. Szafki basenowe pozwalają na schowanie ubrań oraz wszelkich cennych przedmiotów, powinny więc być w stu procentach zabezpieczone przede wszystkim przed kradzieżą. Szafki musza być też wykonane z solidnych i wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują ich trwałość, wytrzymałość oraz wieloletnie użytkowanie. Warto pamiętać, że szafki to inwestycja raz na wiele lat, dlatego należy wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów tego rodzaju akcesoriów. Słabej jakości szafki, nawet jeśli na pierwszy rzut oka prezentują się całkiem dobrze, są niewskazane. Ich jakość najczęściej pozostawia wiele do życzenia, a niska cena wiąże się też z niską funkcjonalnością. Kiepskie szafki szybko trzeba będzie wymieniać na nowe, na pewno więc nie będą inwestycją, która przyniesie długotrwałe oszczędności.

Stawiaj na wodoodporne materiały wykończeniowe

Szatnie na basenie, w których poza szafkami często zlokalizowane są tez sanitariaty z prysznicami, to pomieszczenia, w których jest dużo większe stężenie pary wodnej i wilgoci. W czasie remontu szatni należy więc zadbać, aby wszystkie materiały wykończeniowe miały podwyższone parametry, jeśli chodzi o ochronę przed wilgocią. Na ścianach można położyć rożne rodzaje płytek, można je też pomalować farbami lateksowymi czy silikonowymi, które są przeznaczone do łazienek i innych wilgotnych pomieszczeń. Podobnie jest z wykończeniem podłóg i sufitów – im bardziej wodoodporne materiały, tym lepiej. Oczywiście, warto też pamiętać, by wykończenie wnętrza łączyło w sobie wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę. Wbrew pozorom, szatnia na basenie nie musi być pomieszczeniem nudnym czy bez wyrazu, można ją urządzić w taki sposób, że będzie zachęcała do korzystania z basenu już od momentu przekroczenia jej progu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.