Angielski jako międzynarodowy język biznesu

Jakie są przyczyny tego, że wielu profesjonalistów uczestniczy w kursach języka angielskiego o charakterze biznesowym? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Angielski jest językiem biznesu międzynarodowego. W związku z tym firmy potrzebują tych pracowników, którzy działając w stosunku do zagranicznych klientów lub dostawców, posiadają umiejętności posługiwania się językiem angielskim, co umożliwia im skuteczne wykonywanie pracy. Nawet jeśli pracownik już posiadł dobrą znajomość języka angielskiego, musi nadal szkolić swój język w swojej dziedzinie zawodowej (logistyka, zasoby ludzkie itp.) – zatem dalsze kursy są konieczne.

W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego angielski jest tak istotny, jakie są konsekwencje nauki tego języka w kursach języka angielskiego i biznesowego języka angielskiego.

Brytyjski kolonializm rozprzestrzeniał język angielski na całym świecie, ponieważ administrowano w ten sposób nieanglojęzycznych mówców w owych koloniach. Język angielski zaczął w coraz większym stopniu wpływać na nowe terytoria świata na początku dwudziestego wieku. Traktat wersalski z 1919 r. został sporządzony nie tylko w języku francuskim (ówczesnym języku dyplomatycznym), ale także w języku angielskim. Silna pozycja polityczna, wojskowa i gospodarcza USA w drugiej połowie XX wieku oznaczała, że angielski stał się głównym językiem komunikacji w takich organizacjach, jak NATO i MFW. Poniższe fakty z witryny British Council ujawniają aktualne powszechne użycie języka angielskiego: uważa się, że około 750 milionów osób mówi po angielsku jako w obcym języku.

Busy do AngliiZe względu na fakt, że angielski w biznesie jest tak ważny, firmy wymagają coraz większej liczby pracowników, którzy opanowali znajomość tego języka. Ta wiedza nie jest już obowiązkiem ludzi na stanowiskach odpowiedzialnych – ale na niemalże każdym. Technicy, którzy muszą telefonicznie porozmawiać z kimś w innym kraju i recepcjonistki, którzy witają delegacje zagraniczne, muszą mieć możliwość porozumiewania się w języku angielskim. W związku z tym firmy przypisują część swoich budżetów szkoleniowych na zapewnienie im takich kursów biznesowych w języku angielskim, z czego najbardziej efektywny jest angielski w Anglii. Ten bardziej zróżnicowany popyt doprowadził do powiększenia się oferty kursów szkoleniowych, które specjalizują się dokładnie w tym, co musi wiedzieć delegat, aby mógł funkcjonować prawidłowo w swojej pracy.

Ponieważ biznes jest realizowany w języku angielskim między różnymi osobami, które niekoniecznie są native speakerami tego języka, obecnie pojawia się już uproszczona wersja angielskiego. Ta wersja jest czasami nazywana “standardowym” lub “międzynarodowym” angielskim. Ten nowy typ angielskiego został opracowany dla celów biznesowych i jest nieco przycięty jeśli chodzi o wszystkie nieistotne struktury gramatyczne i ma ograniczone słownictwo.

Pierwszym celem podmiotu gospodarczego używającego międzynarodowego języka biznesowego jest efektywna i sprawna komunikacja. Obawy rodzimych mówców o wyrażenia potoczne i niejasną wymowę już przeto nie są aż tak wielkie. Rezultatem jest to, że native speakerzy mogą zacząć uczyć się mówić bardziej przyjazną komunikacyjnie formą własnego języka – tzn. międzynarodowym językiem angielskim.

Więcej na stronie Angielski Bielsko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.