Antena satelitarna – chcesz lepszego sygnału? Posłuchaj profesjonalistów!

Gdy próbujesz oglądać telewizję za pomocą anteny, okaże się, że czasami sygnał jest słaby. Istnieje wiele zalet i wad korzystania z anteny telewizyjnej, ale wiele problemów, które napotykają ludzie można przezwyciężyć za pomocą kilku prostych wskazówek i technik. Oto kilka tych które skonsultowaliśmy z ekspertami z anteny-wroclaw.com.

Nawet najlepsza antena HD może mieć problemy z uzyskaniem silnego sygnału….

Należy pamiętać, że sygnał jest często słaby z powodu lokalizacji twojego domu. Musisz zatem zwrócić uwagę na:

  • Lokalizacje wież transmisyjnych

  • Przeszkody

Nie możesz po prostu podnieść i przesunąć swojej anteny. Jeśli więc okaże się, że sygnał jest bardzo słaby, można podjąć odpowiednie kroki, aby upewnić się, że sygnał jest silniejszy, a odbiór jest wyraźniejszy.

Jeśli zauważysz, że sygnał jest słaby, spróbuj wykonać następujące czynności:

1. Zainstaluj wzmacniacz antenowy TV

Telewizor 65 cali na parkfm.com.plMożna zainstalować cyfrowy wzmacniacz antenowy, aby rozszerzyć zasięg anteny telewizyjnej. Kiedy kupujesz antenę, okaże się, że istnieje zakres wymieniony na pudełku lub w instrukcji obsługi.

Zakres ten wynosi często 30 – 50 km. Ale kiedy widzisz numer high-end, zwykle jest to liczba uzyskana przy użyciu wzmacniacza antenowego TV. Dobrą wiadomością jest to, że wiele nowszych anten, ma wbudowany wzmacniacz. Możesz przeczytać szczegółową recenzję takowych w internecie. Te wzmacniacze są często podłączane do telewizora osobno.

Zaletą tych anten jest to, że często mogą one pomóc w uzyskaniu silniejszego sygnału. Kiedy sygnał jest słaby, antena nie może zapewnić krystalicznie czystego odbioru i dźwięku, którego oczekujesz oglądając telewizję. Wiele anten zostanie podłączonych do portu USB w telewizorze. Chociaż antena może lub nie może działać dla ciebie, warto przetestować, aby zobaczyć, jak może zmienić obecną siłę sygnału.

2. Dostosuj położenie i kierunek anteny

Położenie anteny ma duże znaczenie. W powietrzu nadawane są sygnały telewizyjne, które emitują telewizory na całym świecie. Ale ten niewidzialny ruch ma pewne problemy po drodze, szczególnie w przypadku dodatkowego ruchu na falach radiowych.

Świat bardzo się zmienił od czasu wprowadzenia usługi komórkowej. Sygnały te mogą powodować słabsze sygnały, a także fale radiowe i inne zakłócenia. Zmniejszysz siłę sygnału w zależności od tego, jak daleko jesteś od najbliższej wieży komórkowej, a także będziesz musiał poradzić sobie z przeszkodami w tym obszarze. Jeśli znajdujesz się w pobliżu metalowego budynku, który zakłóca sygnał, twój sygnał ucierpi.

Istnieją również zakłócenia elektroniczne, które mogą przeszkadzać. Tak więc, będziesz chciał nieco pokombinować z pozycją swojej anteny, aby spróbować znaleźć najsilniejszy sygnał.

Kilka wskazówek dotyczących miejsc docelowych:

  • Wysokość: wysokość anteny ma znaczenie. Jeśli mieszkasz w dwupiętrowym domu, wybierz górne piętro domu, a nawet strych, aby spróbować uzyskać sygnał. Sygnał jest zawsze lepszy, im wyżej umieszczona jest antena.

  • Kierunek: sygnały wielokierunkowe umożliwiają zanegowanie wielu problemów z kierunkiem sygnału, które powodują słabszy sygnał. Skieruj antenę w kierunku wieży nadawczej, aby uzyskać najlepszy możliwy sygnał.

Kontynuuj testowanie położenia anteny i często korzystaj z opcji wyszukiwania, aby znaleźć najlepsze miejsce docelowe, które oferuje najwięcej kanałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.