Automatyka pogodowa a oszczędności w Twojej firmie

Zarówno właściciele domów mieszkalnych, jak i osoby prowadzące firmy, poszukują sposobów zmniejszenia kosztów utrzymania nieruchomości. A takich oszczędności można znaleźć sporo, bardzo często dzięki inwestycjom w nowoczesne technologie.

Koszty utrzymania budynku firmy są sporym comiesięcznym wydatkiem dla każdego przedsiębiorcy. Jednym z największych kosztów wchodzących w skład wydatków na utrzymanie jest ogrzewanie. W jaki sposób zmniejszyć wydatki na ciepło, a jednocześnie utrzymać wysoki komfort termiczny? Nie chodzi przecież o to, by zakręcić ogrzewanie lub utrzymywać je na poziomie minimalnym i skazać pracowników na przebywanie w zbyt chłodnych warunkach. Na szczęście jest sporo rozwiązań, dzięki którym za ogrzewanie można płacić mniej, a jednocześnie móc przebywać w komfortowych warunkach.

W poszukiwaniu oszczędności warto zniwelować straty

Oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń warto szukać na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim, poziom ogrzewania powinien być dopasowany do warunków panujących w zakładzie. W wielu firmach na wielkich halach produkcyjnych działają maszyny generujące ciepło, dzięki czemu nie ma konieczności dodatkowego ogrzewania tych pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest również ograniczenie strat ciepła – inwestycja w dobrą termoizolację, szczelne i funkcjonalne okna oraz wyeliminowanie mostków termicznych. Takie działania spowodują, że więcej ciepła pozostanie w pomieszczeniach, dzięki czemu urządzenia grzewcze będą mogły pracować z mniejszą mocą, a co za tym idzie – koszty ogrzewania automatycznie się obniżą.

Moc grzewcza dopasowana do warunków atmosferycznych

Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem, które również może przynieść duże oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń, jest automatyka pogodowa. Stosuje się ją w węzłach cieplnych i kotłowniach, a jej zadaniem jest dostosowanie mocy ogrzewania do warunków, jakie panują na zewnątrz. Gdy jest cieplej, automatycznie ogrzewanie pracuje z mniejszą mocą, natomiast gdy pojawiają się duże mrozy, moc grzewcza urządzeń rośnie. Automatyka pogodowa opiera się na nowoczesnych technologiach, wyposażonych w odpowiednie urządzenia, sterowniki i czujniki, reagujące na zmianę warunków atmosferycznych. Dobrze zaprogramowana automatyka pogodowa pracuje praktycznie bez udziału nikogo z zewnątrz. Nie ma więc konieczności regulowania poziomu ogrzewania, jak to ma miejsce przy wykorzystaniu pokojowych termostatów.

Szybkie efekty po zamontowaniu automatyki pogodowej

Automatyka pogodowa to innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie, w które warto zainwestować. Już w krótkim czasie można bowiem zaobserwować zmniejszenie zużycia energii cieplnej, co przełoży się na niższe rachunki. Decydując się jednak na taką opcję, warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która zamontuje automatykę pogodową dostosowaną do indywidualnych potrzeb konkretnego budynku czy instalacji grzewczej.

Więcej o automatyce pogodowej dowiesz się na stronie http://www.alfarex.pl/str/42/automatyka-pogodowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.