3 awangardowe style wnętrzarskie – czym się charakteryzują?

 

 

Zastanawiasz się, w jaki sposób zaaranżować awangardowe mieszkanie, które będzie pasować do charakteru domowników? Jaki styl wnętrzarski wybrać – industrialny, minimalistyczny, a może nowoczesny? Jeżeli nadal nie zadecydowałeś jak urządzić ciekawy, a zarazem funkcjonalny dom, my ci w tym pomożemy.

 

Styl industrialny

 

Jeżeli marzysz o zamieszkaniu w nowojorskim lofcie, zdecyduj się na styl industrialny. Czym się charakteryzuje?

 

  1. Minimalizmem i funkcjonalnością

 

Wnętrza urządzone w stylu loftowym są praktyczne, oszczędne w dodatki i formy, bowiem główną zasadą industrializmu jest prostota i minimalizm.

 

  1. Przestrzennością i jasną kolorystyką

 

Jednym z wyznaczników stylu industrialnego jest otwarta przestrzeń, ogromne okna i wysokie sufity. Całość wspaniale dopełniają białe, szare bądź beżowe ściany, które dodatkowo powiększają wnętrze.

 

  1. Materiałami

 

Urządzając loftowe mieszkanie, warto zdecydować się na surowe wykończenie – widoczne mury, betonowe ściany, rzucające się w oczy elementy wentylacji oraz drewniane podłogi.

 

  1. Meblami

 

Aranżując industrialną przestrzeń można wybrać zarówno przemysłowe meble loftowe na wymiar, z metalu i rur hydraulicznych, jak i stare, drewniane stoły, szafki i komódki pozbawione ornamentów.

 

Styl minimalistyczny

 

Styl minimalistyczny to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przestronne, uporządkowane, jasne wnętrza, pozbawione dodatków i bibelotów zalegających na półkach. Zatem urządzając dom w tym kierunku aranżacyjnym, należy to zrobić w myśl zasady “mniej znaczy więcej”. Oszczędność i prostota mebli oraz przedmiotów połączona ze stonowaną kolorystyką i surowymi podłogami nie oznacza, że minimalistyczne przestrzenie są nieeleganckie. Wręcz przeciwnie! Co dokładnie wyróżnia ten styl?

 

  1. Neutralne kolory

 

W stylu minimalistycznym króluje biel, szarości, czerń, beże utrzymane w chłodnych odcieniach, które optycznie powiększają mieszkanie. Nie dotyczy to jedynie ścian i mebli, lecz także podłóg, drzwi oraz pojedynczych dekoracji.

 

  1. Materiały

 

Aranżując minimalistyczne mieszkanie należy postawić na drewno, metal, szkło lub beton, które podkreślą surową przestrzeń.

 

  1. Dodatki

 

Decydując się na minimalizm, warto zrezygnować ze zbędnych dodatków i dekoracji. Każdy przedmiot znajdujący się we wnętrzu powinien być dobrze przemyślany.

 

  1. Umeblowanie

 

Meble znajdujące się w minimalistycznych domach powinny charakteryzować się gładkimi, jednolitymi frontami, brakiem zdobień oraz prostym kształtem. Jeżeli jednak zależy nam na wprowadzeniu kontrastu, można zestawić jasne umeblowanie z ciemniejszym kolorem ścian bądź czarne uchwyty do mebli z białymi powierzchniami.

 

Dlaczego warto zdecydować się styl minimalistyczny? Ponieważ sprzyja on relaksowi, polepsza koncentrację oraz skupia uwagę na tym, co ważne. Wszystko dzięki panującej harmonii i prostocie.

 

Styl nowoczesny

 

Styl nowoczesny jest synonimem prostoty, przestronności i przejrzystości. Zarówno wnętrza, jak i meble są niezwykle funkcjonalne, pozbawione zdobień oraz oszczędne w formie. Czym jeszcze się wyróżnia?

 

Jedną z głównych zasad tej stylistyki jest stosowanie niewielkiej ilości kolorów. Przestrzenie nowoczesne utrzymane są w stonowanych barwach. Dominujące kolory to biel, szarości, beże, chociaż bardzo chętnie łączy się je z kolorem czarnym, złotym bądź srebrnym.

 

Podstawą projektowania nowoczesnej przestrzeni są linie proste, prostopadłe i równoległe, wzdłuż których należy ustawić meble, po to by stworzyły geometryczną, harmonijną całość. W awangardowych wnętrzach świetnie sprawdzą się meble z rur hydraulicznych, szafki wpuszczane w ścianę, designerskie krzesełka ze stalowym oparciem i stoliki z chromowanymi nóżkami. Projektując nowoczesne mieszkanie postaw na beton, drewno, stal lub plastik.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.