Okna balkonowe – w jaki sposób je udekorować?

Okna balkonowe najczęściej mamy w salonach czy pokojach dziennych, a przy tym są połączone z innymi oknami, co sprawia, że bardzo ważna jest ich aranżacja. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, trzeba pamiętać o tym, że aranżacja musi być stylowa i efektowna, ale również funkcjonalna. To ważne w przypadku tych domów i mieszkań, gdy drzwi balkonowe są regularnie używane i nie można stworzyć stałej, niemożliwej do ruszenia aranżacji.

Aranżacja okna balkonowego wymaga przemyślenia, dopasowania dekoracji do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Okno balkonowe jest wyjątkowo duże, co sprawia, że przyciąga spojrzenia już od wejścia. Jeśli dekoracja nie będzie przemyślana, może się okazać, że zamiast zdobić wprowadzi do wnętrza element chaosu czy niedopracowania. Tymczasem właśnie takie z pozoru detale, jak zasłony czy rolety, mogą znacznie wpływać na to, jak się we wnętrzu czujemy i jak jest ono odbierane przez innych użytkowników pomieszczenia.

Co się sprawdzi na oknach balkonowych?

Na oknach balkonowych, szczególnie w dużych salonach wychodzących na tarasy, świetnie prezentują się długie, zwiewne firanki. Są one bardzo efektowną aranżacją, a jednocześnie nie zaciemniają wnętrza i wpuszczają do środka sporo światła słonecznego. Dzięki firankom można bez problemu widzieć wszystko, co się dzieje za oknem, mieć doskonały widok na otoczenie. Firanki bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach klasycznie urządzonych, tradycyjnych i w stylu retro. Jednak mogą być doskonałym rozwiązaniem także w nowoczesnej i skandynawskiej stylistyce. Szczególnie styl skandynawski, który bardzo lubi jasne barwy i światło, może idealnie pasować do firanek. Jeśli jednak firanki nie są w naszym guście i estetyce, wybór innych rozwiązań mamy całkiem spory. Możemy zdecydować się na zwykłe rolety lub na rolety rzymskie, które świetnie w sobie łączą zwykłe zasłony z roletami. Bardzo efektownie prezentują się również plisy i ekrany, które mogą być wyjątkowo dekoracyjne. W ostatnim czasie bardzo popularne są również żaluzje, jednak w wersji drewnianej, które świetnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w nowoczesnym czy nawet industrialnym stylu.

Gdzie kupować dobre dekoracje?

W przypadku dekoracji okna, podobnie jak w przypadku innych elementów aranżacji wnętrza, bardzo ważny jest nie tylko efektowny design czy wyjątkowa estetyka, ale równie jakość wykonania, trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Im lepiej wybierzemy dekoracje, tym większą możemy mieć pewność, że będą nam służyły w niemienionym stanie przez długi czas. Nie jest więc dobrym pomysłem sięganie po najtańsze rozwiązania, które są mocno tymczasowe – szybko tracą na wyglądzie oraz na funkcjonalności. Jeśli interesują Cię zasłony warszawa, stawiaj na producentów i te sklepy, które mają doskonałej jakości produkty, służą merytorycznym wsparciem, są też w stanie wykonać dekoracje na podany wymiar. Nie wszystkie okna balkonowe są bowiem wymiarowe i nie zawsze da się na nie kupić gotowe aranżacje okienne. Czasem lepiej jest wykonać je na wymiar i mieć pewność, że będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.