Ranking kont bankowych – o tym powinieneś wiedzieć!

Konto bankowe w dzisiejszych czasach posiada praktycznie każdy. To wygodna i bezproblemowa forma trzymania gotówki, a jednocześnie sposób na sięganie po wiele innych produktów finansowych. Aby założyć kontro bankowe, warto uważnie sprawdzać oferty poszczególnych banków. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakładamy konto w tym banku, w którym aktualnie mamy najbardziej atrakcyjne warunki.

Banki nieustannie walczą o to, by na różne sposoby przyciągać nowych klientów. Widać to nawet w ofercie kont osobistych – każdy bank ma ich co najmniej kilka, a każde z nich posiada w ofercie pakiet dodatkowych korzyści. Dziś konto bankowe to nie tylko możliwość przechowania gotówki, ale również całe mnóstwo innych możliwości od oszczędzania, przez ubezpieczenie, a w przypadku kont online – także przez dostępność do wielu usług i urzędów realizowanych w wirtualnej przestrzeni. Wybór konta nie powinien być jednak przypadkowy. Warto skupić się przede wszystkim na kosztach, z jakimi związane będzie comiesięczne utrzymanie konta.

Atrakcyjne warunki nie zawsze są korzystne

Wiele banków reklamuje swoje konta bankowe jako super atrakcyjne, całkowicie bezpłatne, a dodatkowo pozwalające oszczędzać na zakupach czy innych formach aktywności. Najczęściej jednak, gdy wczytamy się dokładnie w umowy, możemy znaleźć wiele form wyłączenia z tych atrakcyjnych warunków. A więc: konto jest za 0 złotych, pod warunkiem, że spełnimy jakieś wymagania. Wypłaty z bankomatów są darmowe, pod warunkiem, że dokonamy transakcji na jakąś kwotę bądź będziemy korzystać z bankomatu konkretnego banku. Ubezpieczenie jest bezpłatne, ale jedynie przez początkowy okres posiadania konta. Im bardziej wczytamy się w umowę konkretnego konta bankowego, tym więcej znajdziemy informacji, które przeczą jego bezpłatności czy atrakcyjności. Nie zakładajmy więc konta pod wpływem chwili czy atrakcyjnej reklamy w telewizji. Zawsze na początku trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z aktualnych rankingów kont bankowych, w których możemy znaleźć informacje o wszelkich promocjach i najbardziej korzystnych kontach.

Warto sprawdzać także pożyczki

Podobnie jak sprawdzamy konta bankowe, tak powinniśmy sprawdzać oferty kredytów czy pożyczek. Nigdy bowiem te wyglądające na pierwszy rzut oka na najlepsze, nie są najlepsze w rzeczywistości. Na https://loando.pl/ranking/ranking-chwilowek oraz w innych rankingach pożyczek możemy znaleźć dobre porównania różnych ofert, zapoznać się z ich parametrami i warunkami i na tej podstawie zdecydować, czy chcemy z nich skorzystać. Każda decyzja finansowa, nawet jeśli jest to niewielka pożyczka, powinna być poprzedzona dokładną analizą zarówno własnych finansów, jak i pożyczek i kredytów, z których chcemy skorzystać. Im więcej będziemy mieć wiedzy, tym większa pewność, że nie będzie żadnych przykrych niespodzianek w momencie spłaty zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.