Biurowe drzwi przeciwpożarowe i ich istota

Wszyscy, którzy używają lub zajmują dany budynek komercyjny, mają prawo oczekiwać, że będą w nim bezpiecznie chronieni, jeśli wybuchnie pożar. Niestety nie zawsze tak jest. Coś może zawieść w materiale budynku lub w urządzeniach przeciwpożarowych i tragedia, powodująca śmierć lub poważne obrażenia jest gotowa.

Drzwi drewniane przeciwpożarowe są częścią pasywnego systemu ochrony przeciwpożarowej budynku, niezbędnego wymogu dla budynków publicznych, biur i fabryk. Są one również wymagane w niektórych sytuacjach domowych, w zależności od lokalnych przepisów.

Prosty cel drzwi przeciwpożarowych w codziennym użytkowaniu jest taki sam jak w przypadku innych drzwi. Ponieważ jednak wybuch pożaru nigdy nie jest przewidywalny, drzwi przeciwpożarowe, w przeciwieństwie do innych drzwi, muszą wtedy spełniać swój główny cel – chronić życie i oferować ochronę pozostałej części budynku i innym budynkom. Porozmawialiśmy na ten temat ze specjalistami, a oto krótkie streszczenie naszej rozmowy.

Drzwi przeciwpożarowe – dlaczego tak ważne?

W jaki sposób drzwi przeciwpożarowe różnią się od standardowych?

Odp: Drzwi przeciwpożarowe są produkowane, aby wytrzymać rozprzestrzenianie się ognia przez określony czas, zwykle minimum 30 minut. Pozwala to mieszkańcom budynku na ucieczkę. Drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe mogą mieć solidną konstrukcję lub być wykonane ze specjalnego rdzenia, często z płyty lnianej lub drewnianego materiału kompozytowego, który wolno się pali. Są one również wykonane ze specjalnymi uszczelkami, zamontowanymi w drzwiach lub ramie, które uszczelniają drzwi przed uderzeniem w ciepło, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia i / lub dymu wokół krawędzi drzwi.

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję drzwi przeciwpożarowych?

Odp: Drzwi przeciwpożarowe są stosowane głównie w budynkach komercyjnych, takich jak hotele i biura, ale są również obowiązkowe w niektórych domach mieszkalnych, w zależności od przepisów budowlanych obowiązujących w danym miejscu. Dlatego musisz sprawdzić swoje przepisy budowlane. Większość drzwi z drewna przeciwpożarowych jest montowana wewnętrznie, ale w niektórych sytuacjach mogą być wymagane do użytku zewnętrznego, takiego jak przejście. Przepisy mają na celu określenie prawnego wymogu bezpieczeństwa pożarowego.

Czy mogę wybrać dowolny styl drzwi jako drzwi przeciwpożarowe?

Wiele drzwi jest dostępnych jako drzwi przeciwpożarowe, więc istnieje ogromny wybór wzorów, w tym wiele wykończeń i opcji szklenia. Drzwi przeciwpożarowe są powszechnie sprzedawane jako kompletny „zestaw”, w tym rama i niezbędne elementy żelazne, które przytrzymują drzwi na miejscu w razie pożaru. Jest to często bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ taki zestaw musi być wcześniej przetestowany, aby sprzedawca i producent miał pewność, że wszystkie elementy są kompatybilne. Jeśli interesują Cię drewniane drzwi o tym charakterze, koniecznie zerknij tutaj http://www.podlogi-naturalne.pl/drewniane-drzwi-kalisz/, a na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.