Biznesmeni zza granicy – dlaczego tak chętnie odwiedzają nasze Zakopane?

W ostatnich latach Polska skupia wokół siebie uwagę jako coraz popularniejsze miejsce dla współczesnych biznesmenów z całego świata. Gdy większość turystów odwiedza ten ich zdaniem klejnot Europy Wschodniej, wybiera się do znanych miast: Warszawy i Krakowa. Ale coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców uświadamia sobie, że trzymanie się centrów miejskich oznacza, że ​​mogą przegapić piękno i urok wiejskiej Polski.

W Zakopanem, na południu gór, biznesowi podróżni mogą się nasycić tradycyjną Polską i zapierającymi dech w piersiach widokami. Oto 5 powodów, dla których to nasze urocze górskie miasteczko jest być obowiązkowym punktem na liście „do odwiedzenia” przybywających tutaj tłumnie przedsiębiorców z różnych zakątków świata.

1 – Epickie góry

Jest to jeden z tych rzadkich przypadków, gdy użycie słowa „epickie” nie jest przesadą. Dla zagranicznych biznesmenów przybywających tu by odpocząć leżące 110 km na południe od Krakowa i 11 km od granicy ze Słowacją, Zakopane zachwyca ich widokami – szczególnie jeśli zaklepią sobie nocleg u podnóża majestatycznych Tatr. Biorąc pod uwagę doskonałą lokalizację miasta, nic dziwnego, że tak chętnie odkrywają dlaczego już od tak od dawna jest stolicą narciarską kraju i ulubionym miejscem wypoczynku dla rodowitych Polaków. Nad miastem unosi się Giewont, a na przepiękny szczyt Kasprowy Wierch z chęcią łapią przejażdżkę gondolą.

2 – Malownicze przyrodniczo jezioro Morskie Oko

Jakby wielkie widoki na góry nie wystarczały, reszta przyrody w Zakopanem jest równie wysublimowana. Zagraniczni turyści z radością odkrywają iż jest tu mnóstwo:

  • leśnych szlaków turystycznych,

  • ukrywających się wodospadów,

  • pięknych polan.

W cieplejszych miesiącach będzie można łatwiej dotrzeć do lśniącego jeziora „Morskie Oko” – co jest oczywiście jedną z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego dla wszystkich – i Polaków, i obcokrajowców.

3 – Czar folkloru i góralskiej kuchni

Południowa Polska ma własną kulturę – typowo góralską. Nawet dialekt jest inny, co utrudnia niektórym rdzennym Polakom z północnych regionów zrozumienie górali, ale Ci całe szczęście świetnie radzą sobie z językiem angielskim. Dynamika kultury Góralskiego widoczna jest bardziej w estetyce Zakopanego: wiele domów miejskich i innych budynków zbudowanych jest z drewna, które zostało ozdobione dekoracyjnymi wizerunkami, te można również znaleźć wśród eksponatów sztuki ludowej w miejskich muzeach – do których zagraniczni biznesmeni naprawdę chętnie zaglądają. Cieszą się gdy mogą usłyszeć radosną muzykę ludową, rozbrzmiewającą w rustykalnych karczmach – leśnych tawernach. Równie mocno cieszą się na liczne Zakopane restauracje w których można zjeść klasyczną polską kuchnię i góralskie potrawy.

Tam odkrywają autentyczne, góralskie jedzenie, bowiem restauracje w Zakopanem na ogół trzymają się tradycyjnej polskiej kuchni, szczególnie specjałów góralskich. Jedną z najbardziej znanych potraw w regionie jest oscypek – często podawany z dżemem żurawinowym, który słodko kontrastuje z głęboko wędzonym serem. Oni naprawdę za tym przepadają!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.