Co powinno cechować udaną współpracę ze spedycją?

Jeśli jesteś na etapie szukania firmy spedycyjnej, która kompleksowo zajmie się realizacją zlecenia przewozu – warto dokonać wnikliwego researchu. Zwieńczeniem tych poszukiwań powinno być wyłonienie przedsiębiorstwa, które będzie w stanie najlepiej spełnić Twoje oczekiwania. Na co zwracać uwagę? O tym poniżej!

Jasna i transparentna umowa

Co prawda nie ma prawnego obowiązku, który nakazywałby finalizowanie umów między firmą spedycyjną a klientem, jednak zdecydowanie warto praktykować taki sposób działania. To forma zabezpieczenia obu stron, które biorą udział w realizacji zlecenia. 

Co ważne – zarówno zleceniodawca jak i spedycja powinny wspólnie przyjrzeć się postanowieniom tej umowy. Stworzy to bowiem możliwość do szczegółowego omówienia wszelkich newralgicznych kwestii, np. odpowiedzialności za kradzież, uszkodzenie ładunku lub opóźnienie w dostawie. 

Spisanie tych ustaleń może być pomocne szczególnie wówczas, gdy podczas realizacji zlecenia dojdzie do pewnych uchybień. Transparentne spisanie tych postanowień będzie wówczas ogromnym ułatwieniem.

Współpraca spedycja – przewoźnik

Poza sformalizowaniem poczynionych ustaleń równie istotnym punktem, który powinien cechować udaną współpracę z przewoźnikiem jest także opieka dedykowanego spedytora nad przebiegiem zlecenia.

To wiele ułatwia – nie ma wówczas wątpliwości, do kogo zwrócić się w razie pytań, nie dochodzi również do rozproszenia odpowiedzialności. Taki opiekun przypisany do konkretnej firmy czy zlecenia będzie służyć radą i pomocą na każdym etapie realizacji zlecenia.

Firma M&W Spedition z Obornik gwarantuje właśnie taką stałą opiekę spedytora. Więcej informacji o współpracy na linii przewoźnik spedycja znaleźć można na stronie firmy: https://www.mw-spedition.com/przewoznik/. M&W stale poszukuje doświadczonych przewoźników do współpracy.

Wsparcie dla przewoźnika

Przy ustalaniu warunków współpracy warto zawczasu zbadać pewne obszary, które mogą być potencjalnie problematyczne przy realizacji usługi. O czym konkretnie mowa? Istotne jest, czy przewoźnik przypisany do wykonania konkretnego zlecenia przewozowego może liczyć na wsparcie dyżurującego spedytora. 

W szczególnych okolicznościach może okazać się to jednym z czynników, który zdecydowanie przyśpieszy realizację prac. Możliwość natychmiastowej konsultacji zamiast oczekiwania do rana, do rozpoczęcia pracy biura być jedną z przyczyn, które przełożą się do usprawnienie całego procesu. To szczególnie ważne przy realizacji zagranicznych zleceń.

Śledzenie ładunku online

Nie da się ukryć, że postępująca digitalizacja ma wpływ na wiele obszarów naszego codziennego życia. Przekłada się to również na sposób funkcjonowania wielu przedsiębiorstw, w tym spedycyjnych. 

Jeżeli zatem oczekujesz tego samego od firmy, z którą nawiążesz potencjalnie współpracę – spytaj o możliwość trackingu online. To dla wielu osób jedna z przewag konkurencyjnych, która zarazem ułatwia śledzenie postępów w realizacji zlecenia.

Łatwość w komunikacji

Szybkie tempo życia przejawia się w wielu aspektach – również w sposobie wymiany informacji. Jeżeli oczekujesz tego samo podczas współpracy ze spedycją – warto dopytać także o możliwe sposoby komunikacji i dostępność przedstawicieli. Istotna jest też forma – dla wielu osób responsywność charakteryzująca wymianę emaili wygląda blado w porównaniu np. z wiadomości za pomocą dedykowanej platformy czy np. za pośrednictwem Whatsappa.

Wymienione wyżej cechy stanowią zestaw elementarnych punktów, które powinny stanowić filar współpracy spedycja – zleceniodawca. W pierwszej kolejności warto zacząć od skupienia się nad finalizacją umowy i uwypuklenia najistotniejszych aspektów, które powinny charakteryzować taką kooperację.

Zestawy dla animatorów – top produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.