Cechy, bez których nie znajdziesz pracy

Istnieją cechy osobowości, które w naturalny sposób pomagają w poszukiwaniu pracy. Niektóre sprawdzą się idealne w kontaktach międzyludzkich. Inne, będą nas motywować do dalszych poszukiwań mimo porażek. Ważne jednak, że bez żadnej z nich nie uda nam się znaleźć wymarzonej pracy.

Determinacja

Determinacja to cecha kluczowa zwłaszcza w przypadku, gdy wykonujemy pracę poniżej kwalifikacji i możliwości, lecz z wygody nie potrafimy jej zmienić. Dzięki niej będziemy podchodzić do zmian w zdecydowany sposób, a poszukiwania pracy nie będą odkładane na późniejszy okres naszego życia.

Aktywność

Osoby biernie poszukujące pracy, czyli takie, które liczą nas zatrudnienie bez wykonywania jakiegokolwiek ruchu z pewnością nie znajdą zbyt szybko wymarzonej pracy. Tylko aktywne poszukiwania połączone ze stałym monitorowaniem ogłoszeń zamieszczanych np. na Pracuj.plprzynoszą szybkie i konkretne zatrudnienie.

Wytrwałość

Proces poszukiwania pracy bywa czasochłonny i mocno uzależniony od uwarunkowań rynku lokalnego, jak i sytuacji w kraju. Z reguły nie da się go przyspieszyć, dlatego pomocna będzie tu wytrwałość. Wsparciem dla niej jest konkretny i wyznaczony w ramach czasowych cel, który motywuje do dalszych działań i przeciwdziała bierności w poszukiwaniu zatrudnienia.

Komunikatywność

Sposób w jaki komunikujemy się z ludźmi i prezentujemy własne umiejętności oraz kwalifikacje jest bardzo ważny zwłaszcza na rozmowach kwalifikacyjnych. Dzięki komunikatywności z pewnością zjednamy sobie rekruterów i będziemy w stanie zaprezentować wszystkie mocne strony. W późniejszym czasie cecha ta przyda się do pracy w zespole na każdym szczeblu hierarchii firmowej.

Otwartość

Otwarty umysł równoznaczny jest z odwagą, a to właśnie dzięki niej podejmujemy decyzje np. o przebranżowieniu się bądź otwarciu własnego biznesu. Osoby posiadające tę cechę znacznie szybciej osiągną zamierzony cel i będą w stanie dostosować się do zmieniających się dynamicznie warunków rynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.