Jaki certyfikat SSL wybrać do sklepu internetowego?

Każda firma powinna dbać o odpowiedni wizerunek. Dotyczy to nie tylko logo, wyglądu witryny internetowej czy bogatego pakietu usług. Niezwykle ważne jest także bezpieczeństwo danych przesyłanych przez klientów. W zabezpieczeniu ich pomocny będzie certyfikat SSL.

Czym jest certyfikat SSL dla sklepu internetowego?

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) jest protokołem sieciowym, który uważa się za standard szyfrowania danych w sieci. To element, który pozwala zwiększyć wiarygodność firmy. W jaki sposób? Zielona kłódka po lewej stronie paska adresu w wyszukiwarce oznacza, że wejście na witrynę pod danym adresem jest całkowicie bezpieczne. SSL zapewnia bezpieczeństwo witryny WWW, skrzynki e-mail, a także informacji na temat użytkowników. Co więcej, obecność certyfikatu jest dla kupujących znakiem, że mogą bez obaw dokonać płatności online.

Dlaczego warto zdecydować się na certyfikat SSL dla sklepu internetowego?

Certyfikat SSL jest oznaczeniem wiarygodności witryny. Dobrze wpływa również na wizerunek firmy. Oznacza, że właściciel witryny wie, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas dokonywania transakcji, i że potrafi zadbać o ochronę poufnych informacji, takich jak na przykład dane osobiste, numery kart kredytowych, kont bankowych czy haseł. Dobry wizerunek skutkuje najczęściej lepszymi wynikami sprzedażowymi, a także zupełnie innym podejściem klienta do marki. Oprócz tego witryny z certyfikatem SSL są lepiej pozycjonowane w wyszukiwarce Google.

Jaki rodzaj certyfikatu SSL wybrać do sklepu internetowego?

Certyfikat wykupuje się najczęściej w rocznej subskrypcji. Jakie są rodzaje certyfikatów SSL? W przypadku sklepów internetowych najpopularniejsze są odmiany EV, OV i DV.

Pierwsza z nich gwarantuje największą wiarygodność. Dzieje się tak, ponieważ wnioskodawca jest zobowiązany do przesłania dokumentów, takich jak umowa spółki. Ile kosztuje certyfikat EV? Są to kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Taki rodzaj zabezpieczenia najczęściej można spotkać w bankach oraz większych sklepach internetowych.

Certyfikat OV pozwala kupującemu stwierdzić, że witryna, z której korzysta, wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Aby uzyskać ten rodzaj zabezpieczenia, należy w procesie rejestracji przedstawić nazwę domeny, a także dane firmy wnioskującej. Koszt takiej usługi to zwykle kilkaset złotych. To wystarczające rozwiązanie dla średnich sklepów internetowych.

Certyfikat DV jest jedną z najczęściej wybieranych form zabezpieczenia domeny. Do uzyskania tego typu oznaczenia wymagana jest wyłącznie nazwa domeny. Certyfikat SSL DV jest najtańszą opcją i w wielu przypadkach kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, będzie dobrym rozwiązaniem dla początkujących sklepów.

Sklep w sieci – czy warto decydować się na pakiet Internetu dla firm?

W przypadku prowadzenia sprzedaży internetowej niezwykle ważne jest szybkie i stabilne łącze. Dzięki niemu można nie tylko zadbać o bezpieczeństwo witryny, lecz także korzystać z szybszego przetwarzania informacji. Jeżeli chodzi o Internet dla firm, skutecznym rozwiązaniem będzie Internet światłowodowy. Zapewnia on największą prędkość przesyłania i pobierania danych, a także stabilność.

Światłowód dla firm – jaki pakiet wybrać?

Decydując się na światłowód dla firm, warto zwrócić uwagę na ofertę INEA. Dostawca proponuje przedsiębiorcom pakiet Internet Standard, czyli podstawowe łącze światłowodowe ogólnego dostępu, którego prędkość można wybrać spośród trzech opcji: 300, 600 oraz 1000 Mb/s. To elastyczna propozycja na miarę biznesu XXI w. Warto również zwrócić uwagę na Internet światłowodowy Premium, w którym można uzyskać dowolną przepustowość. To odpowiedź na wymagania klientów potrzebujących najszybszego połączenia. Co więcej, światłowód dla firm INEA można wzbogacić o usługę ANTY–DDoS, która pozwala uniknąć ataków DDoS i tym samym chronić dane i reputację marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.