Chcesz kredytu biznesowego? Zacznij od naprawy prywatnej historii kredytowej!

To, jak zdobyć pieniądze na swój mały biznes jest najczęstszym problemem, z którym borykają się firmy rozpoczynające działalność. Szacuje się, że firmy polskie są obecnie winne kilka bilionów złotych za zaciągnięcie kredytów i pożyczek biznesowych. Praktycznie wszystkie start-upy i istniejące firmy wymagają pewnego rodzaju finansowania. Kryzys finansowy sprzed kilku lat sprawił, że uzyskanie kredytów biznesowych jest trudniejsze, ale poprzez zbadanie wszystkich opcji, które firma może znaleźć w finansowaniu – możliwe.

Napraw swój osobisty kredyt.

Doskonały osobisty wynik kredytowy jest istotny dla pozytywnego wyniku pożyczki biznesowej. Instytucje finansowe i inwestorzy przeprowadzają osobiste kontrole kredytowe osób poszukujących finansowania biznesowego. Ustawa o sprawiedliwych i uczciwych transakcjach kredytowych wymaga od agencji raportujących kredyty lublin co roku dostarczania bezpłatnej kopii raportu. Po otrzymaniu raportu kredytowego popraw błędy, postępując zgodnie z załączonymi instrukcjami i spłać zadłużenie, aby poprawić swoją zdolność kredytową.

Zbierz osobiste sprawozdania finansowe jako dowód zabezpieczenia kredytu na działalność gospodarczą. Posiadanie osobistych zabezpieczeń pomaga uzyskać fundusze dla małej firmy, ponieważ pożyczkodawca widzi, że inwestujesz w biznes. Zwiększa to szanse na uzyskanie pożyczki. Przejrzyj zasoby osobiste, aby określić najlepszą formę zabezpieczenia dla Twojej firmy. Nie używaj więcej niż 20 procent swoich aktywów jako zabezpieczenia do finansowania firmy. Do aktywów osobistych zatwierdzonych przez pożyczkodawcę należą:

  • akcje,

  • obligacje,

  • certyfikaty depozytowe,

  • nieruchomości.

Napisz biznesplan. Inwestorzy będą musieli zrozumieć Twój biznes. Biznesplan pokazuje inwestorom, w jaki sposób firma będzie działać i jak będzie zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy na spłatę pożyczek. Uzyskaj pomoc dotyczącą pisania biznesplanu od agencji rządowych albo kupując oprogramowanie do planowania biznesowego lub zatrudniając profesjonalnego księgowego.

Określ swój status w kontekście pomocy rządowej w finansowaniu

joseph-frank-XGC_1eH_ZGI-unsplashSzczególne względy rządowe dotyczą niektórych osób i firm. Te szczególne względy obejmują dotacje rządowe, specjalne pożyczki terminowe, pomoc z tytułu obligacji i inną pomoc finansową, której inne firmy nie mogą otrzymać. Mniejszości, kobiety, niepełnosprawni i weterani często kwalifikują się do tych specjalnych programów rządowych. Pomoc rządowa jest również dostępna dla większości organizacji charytatywnych i przedsiębiorstw w niektórych dziedzinach, takich jak rolnictwo, medycyna i nauka.

Wynajmij adwokata. Będziesz potrzebować porady prawnej, aby chronić swoje interesy biznesowe podczas podpisywania umów kredytowych. Aby znaleźć wykwalifikowanego prawnika, skontaktuj się z lokalnym oddziałem stowarzyszenia adwokatów.

Możesz też poszukać inwestorów rodzinnych lub znajomych. Możesz też skorzystać z pomocy poręczyciela – ale taki podpisujący musi mieć wysoką zdolność kredytową i być partnerem w biznesie. Poproś prawnika o zawarcie umowy partnerskiej, aby chronić interesy wszystkich i określić obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.