Chcesz obniżyć koszty ogrzewania? Zwróć uwagę na… Okna!

Gdy już zaizolujesz sufit, podłogi i ściany, kolejnymi największymi winowajcami strat ciepła są okna i inne przeszklenia, takie jak świetliki i szklane drzwi. Obecnie większość nowych domów i nieruchomości komercyjnych będzie wymagać zastosowania podwójnych szyb, aby spełnić wymogi kodeksu budowlanego.

Podwójne szyby lub dodatkowe szyby mogą znacząco wpłynąć na poziom komfortu w Twoim domu. W połączeniu z izolacją ścian, sufitu i podłogi, podwójne szyby w oknach i drzwiach pomogą zmniejszyć:

  • straty ciepła
  • kondensację na szkle
  • koszty ogrzewania i chłodzenia

Inwestycja będzie opłacalna – cieplejszy, zdrowszy, cichszy dom z niższymi rachunkami za energię. Jest wiele do rozważenia – porozmawiaj ze swoim konstruktorem, projektantem lub dostawcą okien takim jak https://www.bemarokna.pl/ o najlepszych opcjach.

Podejmuj dobre decyzje dotyczące szyb

Odpowiednie przeszklenia mogą sprawić, że Twój dom będzie bardziej komfortowy zarówno przy gorącej, jak i zimnej pogodzie, niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz stare okna plastikowe Kalisz.

Warto zastanowić się nad doposażeniem podwójnych szyb poprzez zastąpienie istniejących okien podwójnymi szybami lub wybierając inną opcję, taką jak zamontowanie dodatkowego oszklenia w istniejących oknach.

Doposażenie w podwójne szyby

Nie musisz zastępować wszystkich okien naraz – ani nawet każdego okna. Priorytetyzuj swoje wydatki, koncentrując się najpierw na oknach wychodzących na południe, które mają bardzo mało słońca, więc stracisz przez nie znacznie więcej ciepła niż zyskasz. Ilość i orientacja przeszklenia dla Twojego domu będzie w dużej mierze zależeć od klimatu i mikroklimatu Twojej witryny. Wiatr, temperatura, promienie słoneczne – wszystkie będą miały wpływ na decyzje dotyczące rozmiaru, rodzaju i rozmieszczenia przeszklonych obszarów.

Dostępna jest szeroka gama opcji szklenia na okna drewniane i inne. Niektórzy utrzymują ciepło w domu, inne utrzymują ciepło, hałas, światło i odblaski.

Jeśli budujesz nowe lub zastępujesz ramy okienne / drzwiowe i szyby, wybór odpowiednich ram pomoże Ci uzyskać najlepszą wydajność okien, świetlików i przeszklonych drzwi.

Zmaksymalizuj wydajność okna Kalisz

Kondensacja występuje, gdy para wodna w domu wchodzi w kontakt z zimnymi powierzchniami, takimi jak szklane lub niełamane termicznie ramy aluminiowe. Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia kondensacji jest maksymalizacja wydajności cieplnej zarówno przeszkleń, jak i ram okiennych, a także upewnienie się, że dom jest ciepły i dobrze wentylowany.

System oceny efektywności energetycznej okien

Przemysł okienny w Polsce korzysta z systemu oceny efektywności energetycznej okna, który pozwala porównać wydajność okna za pomocą prostej oceny gwiazdkowej. W ten sposób ocenia się wydajność energetyczną okien, świetlików i szklanych drzwi pod względem ogrzewania, chłodzenia, kondensacji i blaknięcia. Skorzystaj z tych ocen, by wybrać najlepsze opcje dla siebie, dla swojego domu czy też nieruchomości komercyjnej.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.