Chcesz odpocząć po ciężkim dniu pracy? Poduszka ortopedyczna może Ci pomóc!

Wszyscy – bez względu na to czy pracują przy biurku czy typowo fizycznie, mogą obudzić się któregoś z powodu bólu lub dyskomfortu myśląc „pewnie źle spałem”. Czasami ból ustępuje, ale czasami może być dość poważny. Dla niektórych osób nie jest to tylko sporadyczna niedogodność. Spanie w niewłaściwy sposób może zakłócić krążenie i prowadzić do długotrwałego bólu i / lub dyskomfortu.

Poduszki ortopedyczne – sposób na ulgę?

Winowajcą może być twoje łóżko. Ale zdobycie nowego łóżka może być dużą inwestycją, a ty możesz jeszcze nie być gotowy na takie rozwiązania. A może dzielisz z kimś łóżko, a twoja druga połowa uwielbia łóżko takie, jakie jest. Poduszka ortopedyczna z pianką memory to świetny sposób na zapewnienie komfortu i zapewnia spokojny sen. Oto kilka dodatkowych korzyści dzięki którym decydując się na taką poduszkę można sobie ulżyć po całym dniu w pracy.

Neutralna powierzchnia

Poduszki ortopedyczne z pianki tworzą neutralną przestrzeń do odpoczynku dla:

 • głowy,
 • szyi.

Pianka memory delikatnie wspiera różne części ciała, w tym przede wspiera głowę i szyję. Faktura zwykłej poduszki może sprawić, że budzisz się z tzw. sztywną szyją. To nie będzie problem z poduszką ortopedyczną wyposażoną w taką pienkę.

Lepszy sen

Skutki złego snu wykraczają poza sztywną szyję lub plecy. Jeśli rzucasz się na każdą stronę, nie mogąc się dobrze ułożyć, najprawdopodobniej tracisz cenne godziny snu. Złe wzorce snu prowadzą do wielu innych problemów, w tym:

 • Ogólne zmęczenie fizyczne i psychiczne
 • Brak produktywności w pracy
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Problemy z sercem

Dając sobie dobre warunki snu w nocy, poprawisz wiele innych aspektów twojego zdrowia i jakości życia.

Sen nieprzerwany

Twój śpiący partner również może przyczyniać się do twojego braku odpoczynku. Poduszki ortopedyczne zapewniają brak ruchu, co oznacza, że jeśli śpisz na swojej, a twój partner rzuca się i obraca obok ciebie, nawet tego nie zauważysz!

Bez roztoczy!

Niestety większość materaców zawiera roztocza. Roztocza są niewidoczne gołym okiem, ale żywią się włóknami naturalnymi, takimi jak bawełna. Narażenie na roztocza może powodować objawy podobne do alergii, w tym:

 • katar
 • załzawione oczy
 • uporczywy kaszel

Ponieważ roztocza żerują tylko na bawełnie lub wełnie, powierzchnia pianki poliuretanowej jaką znajdziemy w większości modeli poduszki ortopedycznej oznacza, że roztocza kurzu nie mogą przetrwać w jej środku. I to z pewnością ulga.

Maksymalny komfort

Materac kieszeniowy PasodoblePoduszki ortopedyczne z pianki memory, oprócz wspaniałych korzyści zdrowotnych i higienicznych, które zapewniają, są po prostu wygodne. Wrażliwa na temperaturę dopasuje się do kształtu ciała w zależności od temperatury ciała, zapewniając wygodną i spersonalizowaną powierzchnię do spania.

Poduszki ortopedyczne zapewniają równą powierzchnię, wolną od punktów nacisku występujących w tradycyjnych materacach. Bez tych punktów nacisku, nie będziesz musiał zmieniać pozycji zbyt często w środku nocy, co prowadzi do najspokojniejszego, wygodnego snu!

Artykuł powstał we współpracy z Valde.

 

Jeden komentarz dla wpisu: “Chcesz odpocząć po ciężkim dniu pracy? Poduszka ortopedyczna może Ci pomóc!

 • 21 października 2019 at 07:53
  Permalink

  Szukam nowego materaca do sypialni, bo dotychczasowy chyba się nie sprawdza. Jest za miękki i przez to wcale nie jest wygodnie. Na https://salonsnu.pl/44-materace-termoelastyczne znalazłem fajny wybór materaców termoelastycznych, które dopasowują się do kształtu ciała. Ma już może ktoś z Was taki materac i może coś więcej powiedzieć na temat jego użytkowania, wykonania i trwałości?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.