Chcesz zarabiać na pisaniu? W jaki sposób szukać zleceń?

 

Zarabianie na pisaniu cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem, bo i zapotrzebowanie na tego rodzaju usług nieustannie rośnie. Osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę z pisaniem, powinny na początku kształtować swoje umiejętności pracy z tekstem. Następnym krokiem jest natomiast szukanie klientów – trzeba bowiem powiedzieć światu o naszym istnieniu.

Profesjonalny copywriter zleceń praktycznie szukać nie musi. Jeśli ma rozbudowane portfolio i jest znany w branży, z pewnością to klienci szukają jego, a nie na odwrót. W tej branży doskonale sprawdza się system poleceń – zadowoleni klienci polecają usługi dobrego copywritera innym firmom, dzięki czemu zlecenia przychodzą do niego same, bez żadnego wysiłku i wkładu pracy z jego strony. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem i poszukują pierwszych zleceń.

Platformy z tekstami na sprzedaż

Na początek dobrze jest znaleźć platformę, która zajmuje się sprzedawaniem zamieszczonych na niej tekstów. Taki niejako rynek tekstów to dobre rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i dla osób, które zajmują się pisaniem. Wystarczy zarejestrować się na wybranym markecie tekstów i wrzucać tworzone przez siebie treści. Jeśli tekst zostanie kupiony, autor otrzyma za niego wynagrodzenie, pomniejszone o prowizję, jaką pobiera market. Oczywiście, nigdy nie ma pewności, czy wrzucone teksty zostaną sprzedane. Osoba pisząca musi więc zdawać sobie sprawę, że może zdarzyć się tak, że poświęci czas na napisanie tekstów, ale nie zarobi na nich ani grosza. Lepszym rozwiązaniem jest więc szukanie konkretnych zleceń, dzięki którym można mieć pewność, że otrzyma się za nie zapłatę. Wtedy nie pisze się w ciemno, a na konkretne zapotrzebowanie klienta.

Rozejrzyj się na portalach ogłoszeniowych

Zlecenia na pisanie tekstów można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych, gdzie firmy czy osoby prywatne poszukują copywriterów. Trzeba jednak pamiętać, że klienci mają sporo ogłoszeń na taką ofertę i nie zawsze zostanie wybrana akurat nasza. Oferta powinna więc być atrakcyjna, przede wszystkim pod względem cenowym. Osoby początkujące nie mogą również od razu na początku życzyć sobie stawek zbyt wygórowanych. Aby móc dobrze zarabiać na pisaniu trzeba mieć bowiem spore doświadczenie poparte odpowiednio rozbudowanym portfolio. Na nie właśnie zwracają uwagę klienci, którzy poszukują specjalistów od pisania. Zdecydowanie bardziej wolą wybrać osobę, która ma doświadczenie w jakichś tematach, niż kogoś, kto w danym temacie nie za wiele ma do powiedzenia i przed napisaniem tekstów będzie musiał zdobyć sporo wiedzy. Klientów zainteresowanych pisanie można też szukać na własną rękę. Zamiast odpowiadać na ogłoszenie, można bowiem takie ogłoszenie wystawić. Wtedy jest szansa, że klienci sami będą kontaktować się z autorem ogłoszenia, o ile będzie ono atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.