Chciałbyś pracować w hotelu w sezonie letnim? Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

 

Praca w hotelu czy w gastronomii to bardzo dobry pomysł na wakacje. W sezonie letnim wiele obiektów poszukuje dodatkowych pracowników, a także oferuje całkiem dobre stawki. Osoby, które chcą pracować w branży hotelarskiej czy gastronomicznej powinny jednak mieć świadomość, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem kandydatów. W wielu miejscach czeka więc nas klasyczna rozmowa kwalifikacyjna, gdyż jest kilku lub więcej kandydatów na miejsce.

Aby pracować w hotelu nie trzeba mieć wielkich kwalifikacji, co nie oznacza, że przyjmowane są osoby bez doświadczenia. Największe szanse na zatrudnienie mają ci kandydaci, którzy już wcześniej mieli możliwość pracy w hotelu czy gastronomii, a także ci, którzy są dyspozycyjni czasowo. Najczęściej jest to bowiem praca na wszystkie zmiany włącznie z porą nocną. W sezonie letnim na pracę w hotelach często decydują się studenci, którzy dzięki temu mają możliwość podreperowania swojego budżetu i zdobycia środków finansowych na miesiące w roku akademickim.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Rozmowa kwalifikacyjna do pracy w hotelu wygląda podobnie, jak rozmowy na inne stanowiska we wszystkich branżach. Przede wszystkim, trzeba zadbać o właściwy wizerunek – warto ubrać się schludnie i w sposób stonowany, co robi pozytywne wrażenie na osobach rekrutujących. Warto również być otwartym na wszelkie pytania, zdobyć nieco wiedzy na temat obiektu, w którym chcemy pracować. Rozmowa kwalifikacyjna może się różnić w zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujemy. Nieco inaczej wygląda rekrutacji osób sprzątających czy pokojówek, a inaczej recepcjonistek, kucharzy czy barmanów, zajmujących się obsługą gastronomiczną. Do rozmowy kwalifikacyjnej nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać, wystarczy pozytywne nastawienie, dobry nastrój oraz otwartość na rozmowę z rekruterem. Takie cechy są ważne w branży hotelowej i na pewno na nie będzie zwracana uwaga.

Jakie obiekty warto wybierać do pracy na lato?

Osoby, które szukają zatrudnienia na sezon letni, powinny skupić się przede wszystkim na turystycznych miejscowościach, w których obiektów hotelowych, pensjonatów czy ośrodków wypoczynkowych jest całkiem sporo. Dużą popularnością cieszą się nie tylko same hotele, ale również ośrodki wypoczynkowe oferujące możliwość wynajęcia całego domku letniskowego. Oferta kopalino domki to dobra propozycja dla turystów, podobnie jak inne tego typu ośrodki, które w sezonie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Praca w obiekcie turystycznym, który w lecie tętni życiem, to możliwość zarobienia dużo lepszych pieniędzy niż w obiektach, które kiepsko prosperują i mają problemy z codziennym funkcjonowaniem. Jeśli chcesz znaleźć pracę na sezon letni, warto jednak pamiętać, by zacząć jej szukać z odpowiednim wyprzedzeniem. Hotele i pensjonaty zaczynają kompletować wakacyjną obsadę najczęściej już na kilka miesięcy czy tygodni przed sezonem. Im szybciej uda się znaleźć odpowiednie miejsce, tym większa pewność, że sezon wakacyjny będzie dla nas dobrym czasem na zarabianie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.