Chodzisz o lasce? Sprawdź, czy nie popełniasz tych powszechnych błędów!

Przeczytaj cały nasz artykuł i upewnij się, że prawidłowo używasz laski do podpierania. Właściwie użyta laska może zmniejszyć nacisk na bolące stawy i poprawić równowagę. Jednak nieprawidłowe użycie laski może zwiększyć ryzyko upadku i może prowadzić do zranienia innej części ciała. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby upewnić się, że robisz to dobrze, a jeśli nadal nie masz swojej laski – odwiedź dobrze zaopatrzony sklep medyczny i znajdź odpowiednią.

Znalezienie odpowiedniej wysokości

Aby upewnić się, że Twoja laska ma odpowiednią wysokość, wstań i rozluźnij ramiona przy boku. Zwróć uwagę na położenie kości na zewnątrz nadgarstka. Górna część rączki laski powinna być na tej samej wysokości co kość nadgarstka. Ustawienie odpowiedniej wysokości zmniejszy nacisk na ramiona i nadgarstki.

Użyj swojej laski po przeciwnej stronie

Powszechnym błędem jest używanie laski po słabej stronie. To powoduje, że mocno opierasz się o laskę po bolesnej stronie. Laska powinna iść po mocnej stronie i poruszać się po słabej stronie. Używanie laski po przeciwnej stronie do kontuzji pozwala na większe przeniesienie ciężaru na silniejszą stronę.

Jak prawidłowo chodzić z laską?

Przesuń słabą lub zranioną nogę i laskę za jednym zamachem, w tym samym posuwistym ruchu. W ten sposób każda strona ciała dzieli obciążenie. Gdy robisz krok do przodu, twoja laska i przeciwna stopa powinny jednocześnie uderzyć o podłogę. Następnie zrób krok do przodu na mocniejszą nogę, przez środek. Może to wymagać praktyki, ponieważ przypomina posiadanie trzech nóg, ale wytrwaj, ponieważ chodzenie w ten sposób będzie oznaczać gładki i równy krok, zmniejszając obciążenie reszty ciała.

Pokonywanie schodów z laską w dłoni

Wchodząc po schodach, wejdź najpierw silniejszą nogą i podążaj za laską w delikatny sposób, a słabszą nogą, używając laski, aby mogła w pełni pomóc ci wypchnąć się do góry. Schodząc w dół użyj najpierw laski i jak już się zapewne domyślasz – słabszej nogi. Laska z całą pewnością pomoże odciążyć bolącą kończynę.

Utrzymuj dobrą postawę przy wykorzystaniu dobrze dopasowanej laski

Trzymaj plecy tak prosto, jak potrafisz. Staraj się nie pochylać za bardzo w jedną stronę lub za daleko do przodu. Chociaż obciążanie laski jest w porządku, staraj się utrzymywać środek równowagi blisko ciała. Podczas spaceru machaj kijem tylko tak daleko przed sobą, jak normalnie sięga twoja noga, aby nie wyprostować ramienia.

Przechowywanie laski w prawidłowy sposób

Gdy nie jest używana możesz złożyć laskę z powrotem na 4 sekcje i umieścić w stylowej torbie transportowej – z łatwością dostaniesz ją w tym samym sklepie medycznym. Możesz kupić laski i dopasowane do nich torby i to zdaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem, gdyż torba tala posiada przydatny pierścień D, dzięki któremu kij można w razie potrzeby przymocować do innej torby. Już teraz powinieneś być dużo bardziej bogaty w wiedzę na temat tego, jak cieszyć się zastosowaniem laski do swoich potrzeb i zapewnienia sobie właściwego wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.