Co to sesja studyjna?

Studyjna sesja zdjęciowa to sesja fotograficzna, która odbywa się w profesjonalnym studiu fotograficznym. Fotograf ustawia oświetlenie i inny sprzęt, a Ty przychodzisz i pozujesz do zdjęć. Możesz myśleć o tym jak o sesji modowej, ale zamiast ubrań, głównym tematem sesji możesz być właśnie Ty !

Aby przygotować się do sesji studyjnej, zastanów się, jakie obrazy chcesz stworzyć i zastanów się, jak chcesz, aby wyglądały efekty sesji. Czy chcesz być swobodna? Profesjonalna? Seksowna? Wszystkie trzy? Zastanów się, jakie kolory stylizacji i makijażu będą najlepiej dopasowane do Twojego odcienia skóry, oczu i koloru włosów, a także czy jest coś innego konkretnego, co powinno być uwzględnione (jak biżuteria czy makijaż).

Sesje studyjne w służbie biznesu

Sesje studyjne to też świetny sposób na uzyskanie profesjonalnej jakości zdjęć Twojej marki, produktów i usług. Świetnie nadają się do budowania rozpoznawalności Twojej firmy i robienia wrażenia na potencjalnych klientach.

Studyjna sesja zdjęciowa może różnić się od typowej sesji portretowej, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, na co się piszesz, zanim przystąpisz do sesji. Oto co musisz wiedzieć o tym, co dzieje się podczas sesji studyjnej:

Czym dokładnie jest sesja studyjna?

Sesja studyjna odbywa się w kontrolowanym środowisku z oświetleniem i tłem, które jest tworzone specjalnie dla Twojej marki. Podczas tego typu sesji fotograf pomoże Ci pozować przed światłem i tłem tak, aby jak najlepiej podkreślić Twój produkt lub usługę. Sesje studyjne odbywają się w wyspecjalizowanych technicznie i merytorycznie miejscach takich, jak studio fotograficzne na godziny.

Jak powinienem przygotować się do sesji studyjnej?

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie Twoje produkty i usługi są gotowe do zdjęć. Jeśli to możliwe, postaraj się przynieść ze sobą próbki lub makiety swoich produktów, aby móc je pokazać w jak najlepszym świetle podczas sesji. Będziesz również chciał przygotować wszelkie rekwizyty lub akcesoria, które będą wyróżniać się na zdjęciach.

Dlaczego warto wziąć udział w sesji studyjnej?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zarezerwować studyjną sesję zdjęciową. Może szukasz nowych zdjęć do pracy i chcesz czegoś profesjonalnego, co pokaże Twoją osobowość. Może planujesz ślub i chcesz mieć wspaniałe zdjęcia tylko we dwoje – a może będą one wykorzystane jako save-the-dates lub zaproszenia! Może po prostu masz pomysł na coś nowego i ekscytującego, co zasługuje na własny zestaw zdjęć. Cokolwiek to jest, nie da się ukryć, że sesje są świetną zabawą – a jeśli nigdy wcześniej nie robiliście takiej sesji, nie możemy się doczekać, aż ją wypróbujecie!

Sesje studyjne z rodziną

Sesja studyjna to sesja zdjęciowa, podczas której Ty i Twoja rodzina, przyjaciele lub znajomi zbierają się razem i pracują z fotografem, który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Fotograf pomoże Ci stworzyć piękne obrazy, które możesz wykorzystać do dekoracji domu, dać w prezencie bliskim lub powiesić w pracy.

Aby przygotować się do sesji studyjnej, ważne jest, abyś miał przygotowane wszystkie niezbędne elementy składowe udanej sesji. Należą do nich:

  • Odpowiednia stylizacja, najlepiej w kilku kompletach. Nigdy nie wiesz co może Ci się przytrafić po drodze na sesję, w szczególności, gdy poruszasz się komunikacją miejską.
  • Przed sesją dobrze jest zaopatrzyć się w dodatki takie, jak kapelusze lub okulary przeciwsłoneczne. Odpowiedni zestaw dodatków może nawet zdominować główną stylizację i już pojedynczy, ale charakterystyczny gadżet, może stać się motywem przewodnim całej sesji !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.