Co warto studiować aby w przyszłości znaleźć świetną pracę?

Studenci już w czasie studiów myślą o znalezieniu stażu lub praktyk studenckich aby zdobyć doświadczenie zawodowe, które pozwoliłoby im w przyszłości znaleźć pracę związaną ze swoim kierunkiem. Jaki kierunek opłaca się studiować oraz na jakich specjalistów jest największe zapotrzebowanie na rynku?

Praca w branży IT – czy warto?

Jak wiadomo na chwilę obecną, sektor informatyczny rozwija się bardzo prężnie, dlatego istnieje spore zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży. Pracodawcy poszukują tak zwanych web developerów, grafików czy też testerów programów lub oprogramowania. Wielu informatyków może również znaleźć pracę w serwisach komputerowych. Studenci informatyki są często zatrudniani przez firmy, które zajmują się technologiami IT lub telekomunikacją. Zazwyczaj te firmy oferują studentom nie tylko możliwość pracy zdalnej, ale także stałe zatrudnienie.

Praca w księgowości, a studia

Na portalu Pracuj.pl znajdują się liczne oferty pracy skierowane do osób, które zajmują się księgowością ponieważ istnieje ogromne zapotrzebowanie na fachowców w wielu miastach Polski. Dzieje się tak z tego powodu, że powstaje wiele małych przedsiębiorstw, które potrzebują specjalistów do spraw finansowych mimo, że powstały zaawansowane programy księgowe. Na chwilę obecną księgowi mogą znaleźć pracę nie tylko w firmach, ale też w biurach rachunkowych gdzie mogą się zająć rozliczaniem podatków, fakturowaniem, a także płacami. Studenci, którzy znajdują się na kierunku finansów i rachunkowości powinni już w trakcie studiów odbyć praktykę, ponieważ potencjalni pracodawcy zwracają na to uwagę. Oferty pracy dla studentów księgowości znajdują się na takich stronach jak pracuj.pl oraz często dotyczą takich stanowisk jak asystent.

Marketing, a praca dla studenta i absolwentów

Popularność tego sektora usług cały czas rośnie, zatem specjaliści od spraw marketingu są cały czas poszukiwani przez pracodawców. Taki kierunek studiów wymaga nie tylko kreatywności, ale również zdolności analitycznego myślenia. Analityk danych jest niezbędny do badania statystyk oraz aby ocenić ryzyko, dzięki czemu będzie można stworzyć idealny plan biznesowy dla firmy. Studenci oraz absolwenci kierunków marketingowych mogą znaleźć pracę w agencjach reklamowych aby zająć się promocją produktów czy marek. Wielu absolwentów studiów marketingowych może znaleźć również pracę w dziedzinie e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.