Co zrobić, by pilarka spalinowa służyła jak najdłużej?

Regularna konserwacja pilarki spalinowej jest obowiązkowa dla maszyny, aby zapewnić długie lata jej sprawnego użytkowania. Jeśli masz piłę łańcuchową, doskonale zdajesz sobie sprawę z ogromnego potencjału narzędzia do wykańczania drewna. Być może dlatego, że współczesne piły są tak wydajne i mają skłonność do tego, że wzbudzają zaufanie właścicieli, że​wszystko idzie dobrze bez względu na to, jakie oleje do pilarek się stosuje albo jak często zabiega się o ich konserwacje. Łatwo jest uznać te narzędzia za coś oczywistego. Wiele osób za lekceważenie jest ukaranych wizytą w lokalnym warsztacie naprawczym.

W innych przypadkach niektórzy właściciele mogą czuć się zastraszeni przez coś, co wygląda na skomplikowaną maszynę i czują, że być może nie powinni przeszkadzać delikatnym częściom maszyny. Prawda jest taka, że ​​możesz zadbać o swoją piłę łańcuchową bardzo dobrze dzięki podstawowym podstawowym kontrolom w regularnych odstępach czasu, które każdy może zrobić przy odrobinie wiedzy.

Oczywiście lepiej pozostawić precyzyjne prace związane z wnętrznościami maszyny ekspertom, jednak rutynowo sprawdzana i serwisowana piła łańcuchowa jest znacznie mniej podatna na wymagające poważniejszych napraw niż ta, która została zaniedbana.

To powiedziawszy, przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże ci utrzymać pilarkę w doskonałym stanie i promować jej długą żywotność. Jeśli kupiłeś sobie dobrą piłę łańcuchową, czy to benzynową, czy akumulatorową elektryczną piłę łańcuchową, to przynajmniej ostrzenie łańcucha i utrzymywanie go w dobrym stanie naoliwionym jest koniecznością i pozwoli Ci uniknąć konieczności kupowania drogich nowych łańcuchów i prowadnic.

Napinanie łańcucha

Pierwsza część serwisowania piły łańcuchowej obejmuje napinanie łańcucha. Napinanie łańcucha jest ważne dla własnego bezpieczeństwa i właściwego stanu pilarki. Luźny łańcuch może zeskoczyć z prowadnicy i spowodować obrażenia użytkownika lub uszkodzenie urządzenia. Zbyt ciasno dopasowany łańcuch również nie jest dobry, ponieważ może powodować szybsze zużycie prowadnicy niż oczekiwano i nawet najlepsze oleje biodegradowalne takie jak te z http://vegatol.com/ nic nie pomogą. Prawidłowe naprężenie łańcucha ma miejsce, gdy łańcuch styka się z prowadnicą, a mimo to można go wygodnie ręcznie pociągnąć. Aby osiągnąć właściwe napięcie, należy odczekać, aż łańcuch ostygnie przed jego wyregulowaniem.

Konserwacja prowadnicy

Najbardziej zużywalną częścią piły łańcuchowej jest prowadnica. Jej spód jest szczególnie podatny na zużycie, ponieważ wykonuje większość cięcia. Jeśli zauważysz, że ten element szybko się zużywa, problem może być związany z:

  • niewłaściwym napięciem łańcucha
  • nieodpowiednim olejem
  • złymi praktykami obsługi

Aby zapewnić równomierne działanie prowadnicy, obracaj ją przy każdej zmianie łańcucha. Równie ważne są regularne kontrole pod kątem śladów i ogólnego zużycia. Jeśli rowek prowadnicy nie jest wystarczająco głęboki, aby utrzymać ogniwo napędowe lub łańcuch nie jest trzymany prosto – nie wahaj się wymienić tej części.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.