Cyklinarka do parkietu: jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

Dla wielu firm budowlanych, wypożyczalni sprzętu i instalatorów podłóg korzyści z posiadania cyklinarki do podłogi są oczywiste: mogą szybciej realizować projekty przy mniejszej liczbie pracowników, co prowadzi do wzrostu zwrotu z inwestycji.

Dobra cyklinarka do podłogi wykonuje pracę równą od pięciu do dziesięciu robotników, co znacznie minimalizuje czas poświęcony na usuwanie podłogi i ogólny harmonogram projektu. Uwalnia również pracowników do innych zadań.

Ze względu na szeroki zakres prac i warunków na budowie, przy których pracuje wykonawca, wybór odpowiedniego sprzętu może być trudny, ale przy zakupie cyklinarki do podłogi należy wziąć pod uwagę kilka prostych rzeczy. Jedną z pierwszych rzeczy do zapamiętania jest to, że większe nie zawsze oznaczają lepsze. Większa i cięższa maszyna niekoniecznie zapewnia lepszą jakość i wydajność, to jest coś, co osiągnie tylko dobra inżynieria projektowa. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach dotyczących wielkości i wagi.

Rozmiar i waga

Jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze cyklinarki do parkietu, jest środowisko, w którym będzie odbywać się Cyklinowanie Warszawa. Zazwyczaj w dużej przestrzeni, takiej jak magazyn lub parking, cyklinarka jezdna jest najbardziej wydajnym wyborem i jest to najbardziej wygodna opcja dla operatora. Podczas pracy w mniejszych pomieszczeniach z wydzielonymi pomieszczeniami, takich jak szkoły, szpitale lub budynki biurowe, ta z kabiną jest zwykle wygodniejsza.

Wykonawcy powinni również wziąć pod uwagę dostępność powierzchni. Jeśli prace związane z usuwaniem podłogi znajdują się nad poziomem gruntu i nie ma windy, cyklinarka jezdna może nie być opcją ze względu na jej rozmiar i wagę.

Zamiast tego lepszym rozwiązaniem jest wybór cyklinarki, która może być transportowana między piętrami. Jeśli projekt wymaga usunięcia podłogi na różnych poziomach budynku, wykonawcy powinni zawsze sprawdzić limity wielkości i ciężaru wind i upewnić się, że wybrana opcja do parkietu jest zgodna. Jest to kolejny powód, aby wybrać lżejszą i zwinniejszą zgarniarkę niż po prostu wybrać największą dostępną maszynę.

Źródło prądu

Wybór cyklinarki do podłogi zależy również od tego, czy wykonawca przygotowuje się do projektu obejmującego pracę wewnątrz lub na zewnątrz, a także od dostępności źródeł zasilania na miejscu.

W przypadku projektów usuwania podłogi z zewnątrz, takich jak mosty lub parkingi, wykonawcy mogą wybrać sprzęt napędzany propanem, który:

  • nie wymaga ładowania
  • wymaga minimalnego czasu na wymianę paliwa.

Urządzenia napędzane propanem umożliwiają operatorom pracę przez cztery godziny na jednym zbiorniku, co oznacza, że ​​kontrahenci mogą pracować dłużej i szybciej kończyć projekty. Sprzęt ma również zwykle nieco większą moc niż modele zasilane bateryjnie, ale zauważalna różnica jest minimalna. Emisje ze takiej cyklinarki do parkietu nie stanowią większego problemu na zewnątrz, chociaż zwiększony hałas może być problemem w niektórych miejscach.

Nadal nie wiesz co wybrać? Zapytaj o poradę kogoś bardziej doświadczonego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.