Czas na poszerzenie umiejętności projektowania o grafikę 3D!

Szybko stając się jedną z najbardziej poszukiwanych umiejętności, wiedza 3D jest koniecznością dla dzisiejszych projektantów i grafików.

Modelowanie 3D to nowa granica projektowania graficznego. Tam, gdzie 3D był kiedyś używany głównie do celów wstępnej wizualizacji, jest to obecnie rosnący trend projektowy, a przemysł kreatywny poświęca dużo więcej uwagi temu ekscytującemu medium. Innowacyjne marki, w tym Apple, czy Nike zdały sobie sprawę z potęgi 3D, wykorzystując ją do tworzenia uderzających, żywych kompozycji geometrycznych w ostatnich kampaniach reklamowych. A dzięki możliwościom 3D w pełni realizowanym za pomocą rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, szybko staje się to umiejętnością bardzo mile widzianą w każdym CV.

Podczas gdy skok w dodatkowy wymiar może wydawać się nieco zniechęcający dla osób obecnie pracujących wyłącznie w 2D, wprowadzenie różnych przyjaznych projektantom graficznym narzędzi 3D i treningów w ostatnich latach sprawiło, że opanowanie sztuki 3D stało się dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Zainwestowanie odrobiny czasu w opanowanie tej nowej umiejętności może być poważnym lukratywnym posunięciem i nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie takiego kursu niż właśnie teraz!

Czy projektujesz już w 3D? Jeśli nie, oto lista powodów, dla których prawdopodobnie powinieneś!

Każdy będzie cię chciał…

kondensatory tantaloweJeśli zastanawiasz się, czy przejście na 3D jest naprawdę czymś, na co masz czas, czy warto, zaufaj nam, gdy mówimy, że odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Oprócz oczywistych korzyści płynących z rozwijania umiejętności twórczych, 3D jest podstawową umiejętnością projektowania ruchu, rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, drukowania 3D, efektów wizualnych i innych, co oznacza, że ​​będziesz mógł wykorzystać całą nową bazę klientów. Z markami myślącymi w przód, które już badają przestrzeń 3D, ten zestaw dodatkowych umiejętności sprawi, że będziesz znacznie bardziej atrakcyjnym zasobem ludzkim niż Ci designery, którzy pracują wyłącznie w 2D.

Dużo łatwiej jest się uczyć niż myślisz

Opanowanie nowej umiejętności wymaga czasu i cierpliwości, zwłaszcza tak ogromnej i złożonej jak 3D. Jednak wprowadzenie nowych narzędzi 3D w ostatnich latach oznaczało, że nie jest to już tak zniechęcająca perspektywa. Niezależnie od tego, czy jest to fantastyczna geometryczna sztuka 3D, elementy witryny, typografia 3D czy abstrakcyjne projekty 3D, które chcesz stworzyć, nowe oprogramowanie 3D przyjazne projektantom graficznym umożliwia to wszystko w kilka minut!

Jeśli używasz narzędzia. które zapewnia edytowalne szablony, opcje przeciągnij i upuść dla obiektów, tekstur i świateł, oznacza to, że możesz natychmiast stworzyć własną kreację 3D. Niejedno z takich narzędzi zapewnia również opcję udostępniania sceny 3D innym artystom w procesie projektowania i współpracy / komentowania w tej samej przestrzeni.

Uzyskaj większą kontrolę nad swoimi projektami

Obrazy 2D będą zawsze kluczowe dla procesu twórczego, jednak nie zawsze łatwo jest wyobrazić sobie ostateczny kształt obiektu 3D z obrazem 2D, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze złożoną geometrią. To ostateczny argument przemawiający za tym, iż naprawdę warto poświęcić swój czas na szkolenia 3d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.