Czy konwersja roweru na e-rower jest dla mnie odpowiednia?

Dwie największe zalety konwersji roweru, których na pewno już masz świadomość, to znajomość sprzętu., na którym będziesz jeździł i koszt: przekształcenie konwencjonalnego roweru w elektryczny pozwala ci nadal korzystać z roweru, który już znasz i kochasz, a zakup zestawu do konwersji będzie zazwyczaj tańszą opcją niż kupowanie kompletnego, gotowego roweru elektrycznego, szczególnie jeśli skorzystasz z części dostępnych na https://zibibike.pl/ .

Czy są jakieś wady jeśli chodzi przerobienie roweru na elektryczny?

Z drugiej strony, istnieją pewne znaczące wady konwersji konwencjonalnego roweru, zwłaszcza w porównaniu do zakupu roweru elektrycznego. W pierwszych dniach produkcji rowerów elektrycznych kompletny ebike nie różnił się tak bardzo od przebudowy DIY. Obecnie większość producentów buduje specjalnie skonstruowane ramy, aby starannie przechowywać różne elementy roweru elektrycznego, takie jak akumulator, kontroler, a w przypadku konfiguracji z napędem środkowym – silnik. Konwersja roweru na elektryczny nie będzie tak płynna ani wydajna, jak kompletny, gotowy rower elektryczny, który bezproblemowo już fabrycznie posiada:

  • silnik
  • akumulator
  • elementy sterujące

Tutaj każdy aspekt konstrukcji roweru był dedykowany i przemyślany od początku.

Podobnie, koła „all in one” polegają na silnikach z piastami, które mają mniej naturalne i mniej wydajne właściwości jezdne. Jak wiadomo – dodanie ciężkiego silnika do przedniego lub tylnego koła bez starannego rozważenia ogólnej równowagi może spowodować, że rower będzie trudny do jazdy i manewrowania, dlatego aby czerpać korzyści z konwersji absolutnie przede wszystkim musisz wiedzieć jak przerobić rower na elektryczny.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zamianę istniejącego roweru czy zakup kompletnego roweru elektrycznego, ostateczny wniosek zależy od tego, co chcesz uzyskać z takiego roweru wspomaganego silnikiem. Każda z tych opcji znacznie zwiększy możliwości Twojego roweru, zapewniając sposób podróżowania, który jest:

  • wygodny
  • zabawny
  • szybki
  • niedrogi

Ostatecznie jednak, chociaż zestaw do konwersji oferuje szybki i łatwy sposób na całkowitą transformację roweru, wielu rowerzystów odkryło, że po prostu nie ma możliwości zastąpienia wysokiego poziomu osiągów zapewnianego przez kompletny rower elektryczny, zaprojektowany od podstaw po to aby być wyjątkowo wygodnym, wydajnym silnikiem hybrydowym.

Dla wielu osób rower elektryczny jest szczególnie intrygujący i ekscytujący, ponieważ stanowi wyjątkowy typ pojazdu hybrydowego, skutecznie pokonując światy rowerów napędzanych nogami i pojazdów z napędem silnikowym. To połączenie sprawia, że rower elektryczny jest szczególnie pomocny, atrakcyjny i dostępny dla szerokiej gamy użytkowników, którzy z radością decydują się na to, by swój zwykły rower przerobić na ten bardziej godny XXI wieku, co idealnie przedstawiliśmy w niniejszym artykule. Warto jednak dowiedzieć się na ten temat jeszcze więcej, jeśli chce się naprawdę dobrze to wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.