Czy można się nauczyć języka angielskiego podczas oglądania filmów?

Nie da się zaprzeczyć, że oglądając różnego rodzaju filmy oraz tematyczne video w języku angielskim można w większym stopniu przyswoić język obcy. Dlatego tak ważne jest to, żeby pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby nauka ta była w 100% efektywna.

Rozumienie mowy potocznej i kontekstu

Największą zaletą nauki języka obcego za pomocą filmów jest to, że można przede wszystkim osłuchać się z wymową i mową potoczną. Można więc będzie znacznie poszerzyć swój zakres słownictwa. Można będzie również zapoznać się z kontekstem wypowiedzi i dowiedzieć więcej o tym, jak reagować i jakich kolokwialnych zwrotów używać w różnych sytuacjach biznesowych i towarzyskich. Jednak, aby rzeczywiście coś przyswoić w języku angielskim to najlepiej będzie potrafić posługiwać się już tym językiem na poziomie średniozaawansowanym.

Oczywiście, sami wybierzemy co chcemy oglądać. Mogą być to przypadkowe filmy puszczane na kanałach anglojęzycznych, jak i możemy zdecydować się na oglądanie programów tematycznych i filmów video z interesujących nas dziedzin. Im zaś częściej będziemy coś oglądać, tym szybciej zauważymy, że faktycznie nasze umiejętności lingwistyczne poszerzają się w zaskakującym tempie.

Kilka cennych wskazówek

Jak już wspomniano, filmy możemy oglądać samodzielnie, ale i możemy zdecydować się na to, aby zapisać się do Szkoły Języków Obcych Lincoln. Już krótkie zaznajomienie się z ofertą na lincoln.edu.pl sugeruje, że osłuchać się z językiem angielskim będziemy mogli na przykład podczas zajęć z native speakerem, który również puszczać będzie kursantom ciekawe filmy. Kiedy zaś oglądamy filmy sami to warto pamiętać o tym, by często oglądać filmy z napisami, gdyż to pozwoli nam szybciej przyswoić język.

Kolejno, ważne jest, aby sprawdzać w słowniku poszczególne słowa i absolutnie się nie zrażać, jeśli nie wszystko będziemy rozumieć. A im dłużej coś oglądamy w języku angielskim, tym częściej powinniśmy zwracać uwagę na to, żeby wyłączać napisy. To pozwoli nam jeszcze więcej się nauczyć
i nabierzemy większej pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.