Czy można zarobić na fanpage’u?

W dzisiejszych czasach internet jest nie tylko źródłem informacji, ale daje wiele możliwości na wzbogacenie się. Nie każdy o tym wie, ale za sprawą Facebooka również można zarobić i to sporo… Facebook jest portalem, który skupia ogromną rzeszę ludzi – nic więc dziwnego, że wiele osób zauważyło potencjał tej strony i zaczęło wykorzystywać “Fejsa” – a konkretniej fanpage’e – aby zarobić.

Jak zarobić na fanpage’u?

  • Sprzedaż linków reklamowych.

Jeśli fanpage jest dość popularny i gromadzi ponad 70 tysięcy fanów, administrator może wystawić ofertę (np. na popularnym serwisie aukcyjnym) zamieszczania na tym fanpage’u reklamy. Gdy ktoś wykupi daną ofertę, zadaniem administratora jest jedynie podlinkowanie konkretnej reklamy na swoim fanpage’u. Ceny tych reklam są stosunkowo niskie, natomiast przy dużej ilości reklamodawców można małym wysiłkiem zarobić całkiem sporą sumę pieniędzy.

  • Programy partnerskie.

Jeśli jesteś właścicielem tematycznego fanpage’a z dużą ilością fanów, możesz polecać na nim produkty z programów partnerskich. Jak to działa? Przykładem niech będzie fanpage związany z poradami dla gospodyń domowych – możesz polecić na nim akcesoria kuchenne, a każdy, kto skorzysta z Twojego linka, przyniesie Ci prowizję od zakupu.

  • Fanpage jako powierzchnia reklamowa dużych firm.

Nie zawsze musisz sprzedawać linki na serwisach aukcyjnych. Możesz iść o krok dalej i starać się zainteresować swoim fanpagem duże firmy i reklamodawców. Na przykład fanpage skupiający miłośników czekolady jest świetnym miejscem do reklamy dla producentów tego smakołyku czy związanych z tym akcesoriów.

Należy mieć na uwadze fakt, że zarabianie na fanpage’ach nie jest całkowicie zgodne z regulaminem Facebooka, natomiast trudno udowodnić któremukolwiek z administratorów, że polecił dany produkt za pieniądze, a nie z czystej sympatii.

Z czym wiąże się prowadzenie fanpage’a?

Pamiętaj, że prowadzenie strony na facebooku wiąże się nie tylko z zyskiem, ale także dość ciężką pracą. Zarobki są tylko udekorowaniem za długotrwałe wypracowywanie sukcesu. Należy uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że najpierw musisz zainteresować ludzi, a dopiero potem staniesz się atrakcyjny dla reklamodawców. Specjaliści z make-cash.pl radzą o czym trzeba pamiętać przy prowadzeniu strony:

  • Regularne publikowanie treści i redagowanie informacji.
  • Samodzielne wyszukiwanie obrazków i zdjęć do publikacji oraz projektowanie grafik.
  • Bieżące odpisywanie na zażalenia i zapytania klientów.
  • Prowadzenie kampanii marketingowej w social media.
  • Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce.
  • Monitorowanie profilu.
  • Tworzenie wydarzenia i konkursów dla użytkowników, aby podtrzymać zainteresowanie stroną.

Ile można zarobić?

Kup wyświetlenia, lajki i komentarzeW dzisiejszych czasach social media są absolutną koniecznością dla znanych osób czy różnego rodzaju firm. Przedsiębiorstwa zatrudniają osoby specjalnie po to, aby prowadziły firmowe fanpage’e. Jeśli więc znasz się na rzeczy, możesz zarabiać nie tylko prowadząc swój autorski projekt, ale także na zlecenie korporacji. Stawki są różne – wszystko zależy od ilości fanów, nakładu pracy i zakresu obowiązków.

Jeśli interesujesz się działaniem Facebooka i prowadzeniem fanpage’y, wiele porad w tej kwestii znajdziesz na http://make-cash.pl/facebook-f52/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.