Czy odkupienie szkoły jazdy to dobry pomysł? Podpowiadamy jak sprawdzić kondycję tego biznesu!

Szkoły nauki jazdy to firmy działające w różnych obszarach. Generalnie typowa szkoła nauki jazdy zapewnia zajęcia za kierownicą, zajęcia w klasie, testy na drodze i / lub defensywne jazdy dla nastolatków i dorosłych, którzy chcą uzyskać prawo jazdy Tarnowskie Góry.

Odkupienie zamiast założenia własnej szkoły jazdy jest ryzykowną decyzją, ale może okazać się świetnym wyborem. Ten artykuł pomoże ci ocenić stan rozważanej szkoły jazdy.

Upewnij się, że kondycja finansowa szkoły jest w porządku.

Szkoły nauki jazdy są często działalnościami jednoosobowymi. Niezależnie od tego, czy szkoła ma jednego lub wielu kierowców, należy dokładnie przyjrzeć się jej rachunkowości i dokładnie ją sprawdzić. Niektóre czynniki do analizy to:

  • Operacje powiązane z przepływami pieniężnymi. Czy szkoła nauki jazdy zarabia więcej niż płaci co miesiąc? Uwaga: działalność szkoły nauki jazdy jest również sezonowa – na przykład lato jest zazwyczaj dużo lepsze niż zima.
  • Niskie zadłużenie i minimalne koszty stałe. Czy pojazdy używane przez szkołę jazdy opłacają się? Czy budynek w których odbywają się wykłady jest własnością szkoły, czy też jest w leasingu?
  • Rozsądne sumy wynagrodzenia dla kierownictwa / właściciela oprócz personelu. Czasami niskie pensje mogą ukryć niskie marże – należy uważnie przeanalizować, czy koszty personelu są zgodne z branżą i / lub z historią wydatków na wynagrodzenia w szkole jazdy.
  • Systemy księgowe są w porządku. Oświadczenia w księdze przychodów i rozchodów mogą często podlegać rozmytej matematyce, jeśli systemy rachunkowości nie są hermetyczne. Sprawdź proces zgłaszania przychodów i kosztów do systemu księgowego.

Szkoła nauki jazdy powinna mieć za sobą historię dochodowych operacji. Przejrzyj kilka ostatnich lat operacji biznesowych, aby określić średnią rentowność w kategoriach bezwzględnych i marginalnych. Oczywiście ma to fundamentalne znaczenie dla każdej analizy biznesowej.

Szkoła jazdy wystawiona na sprzedaż powinna mieć  możliwości rozwoju.

Szkoły nauki jazdy mają wiele możliwości poprawy wydajności dzięki poprawie marż, szerszemu marketingowi, dywersyfikacji usług i usprawnieniom operacji (zwłaszcza poprzez systemy IT). Sprawdź wszystkie to opcje zanim zdecydujesz się zainwestować.

Marże zazwyczaj można poprawić bezpośrednio, podnosząc ceny i podnosząc jakość marki. Jest to również związane z szerszymi możliwościami marketingowymi. Lepsza jakość marki w Internecie, lepsze relacje ze szkołami, e-mail marketing oraz proces zachęcania do poleceń mogą pomóc szkole jazdy podnieść ceny i poprawić marże.

W szczególności marketing internetowy stwarza możliwości konkurencyjnego różnicowania marek poprzez strony internetowe, reklamy Google, kampanie w mediach społecznościowych i bardziej zorganizowane sposoby specjalnie dobierane dla tej konkretnej szkoły jazdy.

Spójrz na to również z innej perspektywy – pytanie, które należy sobie zadać, brzmi następująco – czy jako rodzic byłbyś w mniejszym czy w większym stopniu skłonny wydawać setki złotych na zaufanie tej szkole jazdy, że będzie w stanie nauczyć dziecko poruszanie się po drodze i przygotuje do prawka? To pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.