Czy praca kurierska jest wymagająca? Jeśli tak to dlaczego?

Każda praca wymaga poświęcenia jej czasu i uwagi. Przynajmniej tak długo ile trwa płatna dniówka. Często zdarza się tak, że bierzemy pracę do domu, ponieważ nie zdołaliśmy się wyrobić w określonym wyżej czasie. Ale poświęcanie się pracy powinno mieć swoje granice. Inaczej możemy popaść w uzależnienie, które niczego dobrego nie przyniesie. Przypuśćmy, że kurier nie zdołał rozwieść swoich przesyłek w określonym czasie. Podejmuje więc próbę rozwiezienia ich „po godzinach”. Ale jego praca wyklucza takie zachowanie i może prowadzić nawet do tragedii. Chodzi o wypadki na drogach, które zazwyczaj są popełniane nie tylko z pośpiechu, ale ż nadmiernego zmęczenia.

Kierowcy mają zazwyczaj określoną ilość godzin do przepracowania, a nadgodziny nie są dopuszczane. Takie nadgodziny mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji w których najczęściej cierpią niewinni ludzie. Tak to już się dzieje, ze winowajca wychodzi z wypadku bez skazy, natomiast ludzie jadący prawidłowo i zgodnie z przepisami – zostają kalekami, lub nawet tracą życie. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć tego fenomenu. Wiemy tylko, że tak się dzieje. Dlatego, każdy zawodowy kierowca ma określone godziny pracy i wypoczynku. I tego musi się trzymać. W innym wypadku może ponieść dotkliwą karą. Tak samo jego pracodawca. Nie ma więc tłumaczenia, że np.: „Ja mu nie kazałem… sam pojechał”. Odpowiedzialność ponoszą obydwaj.

Sprawdź również tani kurier polska Irlandia

Wymagania stawiane kandydatowi na kuriera

sznurek jutowyPrzede wszystkim taki pracownik powinien być dobrego zdrowia, ale to obowiązuje każdego kierowcę. Nie wyobrażamy sobie uczestnika drogi, chorego np. na padaczkę. Jego schorzenie może przecież prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Czy będzie to kurier rzeszów, czy też kurier Kraków, lub kurier pracujący w innym mieście, warunki zdrowotne każdego są priorytetowe. Poza tymi priorytetami, oczywiście, każdy kierowca powinien mieć aktualne prawo jazdy. Jego kategoria jest uzależniona od rodzaju samochodu, którym ma jeździć. Dobrze, aby kandydat na kierowcę zawodowego nie był karany. Jeśli ma być kurierem, jego niewinność powinna być udowodniona w postaci odpowiedniego pisma z sądu. Zazwyczaj, żaden spedytor nie chce mieć „na stanie” kierowcy, który miał w przeszłości problemy z prawem tym bardziej, gdyby odpowiadał za kradzieże. To nie jest żadna dyskryminacja, a jedynie konieczność i dbanie o własne interesy.

Co jest trudnego w pracy kuriera?

Kurier powinien być człowiekiem spokojnym. Jego kontakt z klientami (odbiorcami przesyłek) nie może mieć znamion agresji. Ale, przy codziennym kontakcie z wieloma ludzkimi charakterami – jak to mówią – nawet święty może zareagować. A klienci są różni. O różnych temperamentach. To dlatego praca kuriera jest tak wymagająca. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzie ma charaktery o naturze eksplodującej. To oczywiście pozytywne zachowanie. Pozwala wyładować nagromadzone emocje i nie dopuszcza do ich kumulacji. Kurier powinien być w miarę spokojny nie tylko u klienta, ale także na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.