Czy praca webmastera jest trudna?

Zaprojektowanie ładnej strony internetowej nie jest prostym zadaniem. Może się zdarzyć, że będą to miesiące ciężkiej pracy i tysiące złotych wydanych kosztów. Jeśli jednak faktycznie chce się stworzyć coś wielkiego, wydatki nie mają najmniejszego znaczenia. Dzięki atrakcyjnemu zaprojektowaniu witryny internetowej, wydane pieniądze bardzo szybko powinny się zwrócić, a firma może przeżyć prawdziwy bum nowych klientów.

Burza mózgów

O atrakcyjności strony internetowej decyduje przeciętny odbiorca, który może mieć dość ubogie doświadczenie z firmami o wskazanym charakterze. Dlatego warto przeprowadzić ankietę i zebrać opinię, co tacy użytkownicy sądzą o dotychczasowym portalu lub co powinno się znaleźć w jego nowym projekcie. A gdzie najłatwiej znaleźć takie osoby? Oczywiście we własnej firmie. Warto porozmawiać z pracownikami, w szczególności tymi z wyższego szczebla, i dowiedzieć się, jakie elementy według nich powinny zostać zamieszczone na stronie.

Na co zwrócić uwagę i jaki jest najmocniejszy punkt marketingu internetowego firmy? Bardzo często najlepsze pomysły powstają właśnie za pomocą burzy mózgów. Celem, który chciałoby się osiągnąć, jest, by witryna była ładna nie tylko dla nas, ale również dla większości odwiedzających. Można więc stworzyć kilka projektów poglądowych i pokazać ich szablony naszym pracownikom, a także rodzinie i znajomym. Im więcej osób poprze konkretny projekt, tym większa szansa, że spodoba się również szerszemu gronu odbiorców.

Zdefiniowane standardy

Projektując stronę internetową, trzeba wyznaczyć sobie pewne standardy i cele, które chce się osiągnąć. Oczywiście, poziom, na który podniesiemy poprzeczkę, w dużej mierze zależy od budżetu finansowego, którym dysponujemy. Można jednak określić w przybliżeniu, ile odwiedzin w miesiącu chcielibyśmy odnotować, a także jaki współczynnik konwersji osiągnąć. Warto wiedzieć, że im mniej akcji do wyboru ma odwiedzający stronę, tym lepiej dla nas. Warto wypromować jedną, dwie, maksymalnie trzy czynności, które Internauta może wykonać.

Przy większej ilości, odwiedzający stronę musi poświęcić więcej czasu na dokonanie wyboru. A najprostszą decyzją jest zamknięcie okna i poszukanie firmy, która powie klientowi, co dokładnie chce otrzymać. Marketing polega właśnie na narzucaniu kontrahentowi swojej woli w taki sposób, by ten o tym nie wiedział. Nie można jednak zapomnieć o odpowiednim zaprojektowaniu elementów zachęcających odwiedzającego do wykonania pożądanej przez nas akcji. Bardzo częstą przyczyną porzucenia strony internetowej jest właśnie niemożliwość znalezienia przez Internautę przycisku czy odnośnika do wykonania danej czynności. Upewnijmy się, że na naszej witrynie wszystko jest widoczne i czytelne dla użytkownika.

Grafika

Większość osób kojarzy pojęcie ładnej strony internetowej z dużą ilością dobrze dobranych i estetycznych grafik zamieszczonych na witrynie. To tylko częściowo prawda. Nadmiar zdjęć spowoduje przytłoczenie klienta, który owszem, zachwyci się, ale najprawdopodobniej na tym poprzestanie. Trzeba skupić się na jednym motywie, który zostanie dopracowany w najmniejszych szczegółach. Warto mieć również na uwadze, że klienci w obecnych czasach są bardzo wyczuleni na wszelkie rodzaje oszustw, również poprzez tekst czy grafikę prezentowaną na stronie.

Zamieszczanie artykułów pisanych dla wyszukiwarek, które zawierają słowa kluczowe w nieodmienionej formie, zamieszczanie zdjęć modeli zamiast realnych pracowników, czy kiepskiej jakości grafiki, które stają się rozmazane na monitorach o większej rozdzielczości – to najprostsza droga do klęski. Klienci o wiele łatwiej wybaczają pewne niedociągnięcia, o ile firma wykaże się szczerością pod tym względem. Jakakolwiek próba oszustwa czy zatajenia prawdy spotka się z oporem, a nasza popularność runie. Internet i to, co się w nim znajduje, nie jest już tylko dodatkiem do życia codziennego. Witryna firmowa stała się głównym źródłem informacji o naszej działalności oraz naszą wizytówką. Nie pozwólmy, by przez niedociągnięcia stracić i zniechęcić do siebie obecnych i przyszłych kontrahentów.

Przeglądnij wzory ładnych stron interntowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.