Czy studentowi łatwiej znaleźć pracę w sezonie?

Wiele osób, które decydują się na studia na uczelni wyższej, musi z wielu względów połączyć studiowanie z pracą zawodową. Jednak nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Zarówno studenci studiów dziennych, jak i zaocznych powinni znaleźć zatrudnienie bez względu na sezon czy branżę, do której aplikują.

Studenci są bardzo poszukiwani na rynku pracy przez pracodawców z różnych branż. Wiąże się to z tym, że ich zatrudnianie jest zwolnione z wielu opłat i po prostu korzystne dla pracodawcy. Student może więc liczyć na dobrą i stabilną pracę, ale najczęściej w niezbyt wymagających branżach. Szczególnie studenci pierwszych lat studiów, którzy nie mają jeszcze żadnej wiedzy i kompetencji, mogą liczyć na zatrudnienie w takich miejscach, w których nie trzeba mieć żadnego doświadczenia czy kwalifikacji. Wiąże się to oczywiście z dosyć niskimi zarobkami.

Im więcej wykształcenia, tym więcej możliwości

Studenci, którzy są już na końcowym etapie studiów, bardzo często szukają zatrudnienia w branży, w której się kształcą. Niektórzy z nich mają zadanie dosyć ułatwione. Uczelnie współpracują bowiem z zakładami pracy, w których organizowane są staże i praktyki zawodowe. Osoby, które dobrze sprawdzą się na takich praktykach, często mogą liczyć na propozycję zatrudnienia i to jeszcze na studiach. Dzięki temu mogą kontynuować swoje kształcenie, a jednocześnie mają stałe źródło dochodu i przy okazji zdobywają pierwsze szlify zawodowe w tej branży, w której są realnie zainteresowani. Praca w trakcie studiów procentuje też już po ukończeniu edukacji. Dzięki temu można sobie wpisać w CV wszystkich pracodawców. Nawet, jeśli nie byli oni związani z tą branżą, którą student docelowo chce się zajmować, warto o nich wspominać. Bogate CV osoby tuż po studiach to dla potencjalnego pracodawcy informacja, że ma do czynienia z osobą ambitną, chętną do dokształcania się i zdobywania nowych doświadczeń, a przy tym bardzo pracowitą.

Studia i praca na podyplomówce

Studenci, którzy chcą pracować, rozwijać się zawodowo, a jednocześnie zdobywać nowe kompetencje i kwalifikacje, mogą po ukończeniu studiów zdecydować się na kształcenie podyplomowe. Na http://www.pswbp.pl/ oraz na wielu innych uczelniach wyższych oferta studiów podyplomowych jest naprawdę bardzo bogata, dzięki czemu coś dla siebie znajdą osoby poszukujące kierunków technicznych, przyrodniczych, humanistycznych czy społecznych. Studia podyplomowe to świetne rozwiązanie dla osób pracujących. Przede wszystkim, nie trwają długo – najczęściej kształcenie zamyka się w jednym roku akademickim. Po drugie, odbywają się w trybie zaocznym. Weekendowe zjazdy pozwalają na bezproblemowe połączenie dokształcania z pracą na etacie. Studia podyplomowe najczęściej kończą się uzyskaniem świadectwa potwierdzającego nowe kwalifikacje zawodowe. Otwiera to wiele możliwości do dobrego zatrudnienia oraz do awansu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.