Czym powinien się charakteryzować dobry projekt kalendarza?

Bardzo często kalendarze są pewnymi gadżetami reklamowymi, które są zamawiane przez przedsiębiorstwa o różnym profilu działalności. Jednak to, o czym przede wszystkim należy pamiętać to fakt, że aby taki gadżet reklamowy mógł spełniać swoją funkcję musi być praktyczny i przydatny. Dlatego też warto zastanowić się kilka chwil nad jego projektem, aby był trafiony i mógł sprawdzić się w praktyce. Natomiast zaraz po samej fazie projektowania kluczowy jest też dobry druk kalendarzy, aby finalnie mógł powstać produkt wysokiej jakości.

Kalendarze książkowe

W przypadku takiego rodzaju kalendarza mamy spore pole do popisu, gdyż takie kalendarze niejednokrotnie mają naprawdę wiele stron. W przypadku kalendarza książkowego warto pamiętać o tym, aby zawierał przejrzysty układ dni / tygodni oraz aby zaplanować w nim sporo miejsca na notatki. Takie kalendarze często wykorzystuje się do pracy, muszą więc dawać możliwość planowania, organizowania i przechowywania różnych informacji. W takim kalendarzu prościej jest też umieścić poszczególne reklamy, może być też ich więcej, a jednocześnie nie są tak nachalne. Dobry projekt kalendarza książkowego powinien być więc przemyślany pod kątem organizacji i wydzielenia miejsca na notatki.

Kalendarz ścienny

Innym rodzajem kalendarza jest kalendarz, który będzie miał zawisnąć na ścianie, tak jak chociażby kalendarz trójdzielny. Tutaj trzeba dobrze się zastanowić, co umieścimy na takim kalendarzu, gdyż dysponujemy bardzo ograniczoną powierzchnią. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o estetyce takiego kalendarza, gdyż jego funkcją jest też dekorować i ozdabiać wnętrza. Jeśli wiec znajdzie się na nim coś brzydkiego – nikt go nigdzie nie powiesi. Ważne jest też, aby na takim kalendarzu sprytnie wpleść logo firmy czy też jakieś elementy identyfikacji wizualnej, ale też aby zrobić to w sposób naturalny i nienachalny. W kalendarzu ściennym nie ma zbyt wiele miejsca na żadne notatki czy dodatkowe informacje, podstawą jest to, aby był przejrzysty i dobrze pokazywał to, do czego został stworzony – poszczególne dni, tygodnie, miesiące. Wszystkie zdjęcia czy też grafiki użyte do jego stworzenia powinny być wysokiej jakości i dobrej rozdzielczości. Taki gadżet reklamowy powinien przypaść do gustu każdemu ze względu na to, że jest bardzo przydatny i funkcjonalny. W stopce takiego kalendarza z powodzeniem można umieścić wszelkie dane kontaktowe do firmy, której gadżet reklamowy taki kalendarz stanowi. Dzięki temu dane teleadresowe firmy zawsze będzie można mieć pod ręką.


Tu znajdziesz druk kalendarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.