Czym powinien się charakteryzować dobry służbowy telefon?

Telefon jest podstawowym narzędziem służbowym, bez którego trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu. Wielokrotnie używany każdego dnia powinien cechować się intuicyjną obsługą oraz wytrzymałością. Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon służbowy?

Funkcjonalny telefon do pracy – co to znaczy?

Telefon, który będziemy wykorzystywać w sprawach służbowych, powinien zapewnić nam możliwość korzystania z potrzebnych w pracy udogodnień. W tym celu musimy wybrać odpowiednio zaprojektowany aparat, a następnie zainstalować w nim potrzebne aplikacje. Dziś w roli telefonów biznesowych nie spotkamy już raczej modeli innych niż smartfony – te ostatnie zapewniają dostęp do internetu, co w prowadzeniu firmy jest obecnie koniecznością.

Aby wybrać dobre urządzenie do pracy, należy zwrócić uwagę na funkcje dostępne w konkretnym urządzeniu, jego parametry, a także trwałość, o której zadecyduje przede wszystkim konstrukcja aparatu. W ten sposób mamy szansę wybrać urządzenie, które dobrze sprawdzi się podczas intensywnego użytkowania w różnych warunkach.

czympowiniensiecharakteryzowacdobrysluzbowytelefon2

Dobry telefon służbowy, czyli jaki?

O tym, który smartfon sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, w dużej mierze decydują indywidualne potrzeby. Model z dual SIM pozwala obsługiwać dwa numery telefonu, dzięki czemu sprawdzi się w podwójnej roli – jako telefon służbowy i prywatny. Jeśli zamiast karty z prywatnym numerem włożymy do niego kartę z internetem mobilnym, zyskamy wygodny dostęp do sieci w czasie delegacji. Duże znaczenie będzie miał także płynnie działający system i dodatkowe funkcje – czytnik linii papilarnych, moduł Bluetooth czy łączność zbliżeniowa NFC.

Trzeba także pamiętać, by urządzenie było dostosowane do środowiska pracy. Do użytku w biurze lepiej sprawdzi się model z czytelnym wyświetlaczem, który zwykle będzie charakteryzował się także wysoką estetyką. Dobrym wyborem do pracy w terenie jest natomiast telefon z mocną obudową i wytrzymałą baterią, wyróżniający się zwiększoną odpornością na uszkodzenia. Niektóre smartfony są ponadto zabezpieczone przed kurzem i wodą, co szczególnie przydaje się w trudnych warunkach. Pamiętajmy jednak, by wybierając wzmocniony smartfon nie lekceważyć jego parametrów, takich jak rodzaj systemu operacyjnego, ilość pamięci, rozdzielczość wyświetlacza czy standardy łączności.

czympowiniensiecharakteryzowacdobrysluzbowytelefon3

Cena za telefon biznesowy

Trudno jednoznacznie wskazać, ile trzeba zapłacić za funkcjonalny telefon służbowy. Nie ulega wątpliwości, że wszystko zależy od konkretnego modelu oraz jego specyfikacji. Smartfony z najwyższej półki kosztują najwięcej – ich cena może przekraczać nawet 2500 tys. zł. Takie modele uchodzą za telefony do zadań specjalnych i nie wszystkim będą potrzebne. Wśród telefonów do pracy znajdziemy także urządzenia znacznie tańsze, np. w granicach 1000 zł, a nawet 500 zł. Wszystko zależy od tego, jakich funkcji i udogodnień oczekujemy.

Wybór telefonu służbowego warto więc dobrze przemyśleć. Ten, który idealnie sprawdzi się w przypadku przedstawiciela handlowego, nie musi być odpowiedni dla prezesa firmy czy inspektora budowlanego. Aby podjąć właściwą decyzję, zawsze przeanalizujmy parametry sprzętu i oceńmy, czy odpowiadają naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.