Czym różni się szybka pożyczka od zwykłego kredytu w banku?

Szybkie pożyczki są chętniej wybierane między innymi dlatego, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kredyty w bankach wiążą się z załatwianiem wielu formalności, na jakie nie zawsze ma się czas. Zwłaszcza, gdy gotówka jest nam potrzebna stosunkowo szybko. Wtedy pożyczka online lub pobierana w oddziale instytucji pozabankowej okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Zalety szybkich pożyczek

Szybkie pożyczki to najczęściej kredyty online, jakie można pobrać tuż po uzupełnieniu formularza kontaktowego oraz po podaniu numeru dowodu.
Często wymagana jest też informacja na temat dochodu. Jeśli dane te zostaną zweryfikowane, to można spodziewać się, że otrzyma się pieniądze jeszcze tego samego dnia. Nie trzeba wobec tego stać w kolejce banku, ani nawet wychodzić z domu. Wystarczy uzupełnić wymagane pola i czekać na gotówkę. Do szybkich pożyczek zaliczają się również te oferowane przez firmę KredytOK, jakie można uzyskać w oddziale firmy lub telefonicznie. Zasady są takie same, jak w pożyczkach online. Na podstawie działalności tej firmy wyłania się jeszcze jedna cecha. Mianowicie, oferta firm jest poszerzona. Okres spłaty jest też elastyczny. Można spłacić kredyt jednorazowo, ratalnie, jak i wziąć większą ilość gotówki, nawet do 200 tysięcy złotych. Firma KredytOK ma także przygotowaną specjalną ofertę dla seniorów oraz ubezpieczenia.

Wyraźne różnice

Można wobec tego zauważyć różnice między szybką pożyczką, a kredytem pobieranym w banku. Różnice wynikają głównie z tego, że firmy pozabankowe same ustalają regulaminy działania. Osoby prowadzące takie firmy wiedzą, że konkurencja w tej branży rośnie i jest to dodatkowym powodem do tego, żeby wzbogacić ofertę. Samo uzyskanie pożyczki poza bankiem jest łatwiejsze. Nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań. Wobec tego, nie dziwi to, że Polacy są przychylnie nastawieni do szybkich kredytów. To kolejny znak czasu, wskazujący jak duży jest zasięg konsumpcjonizmu. I spodziewać należy się tego, że branża ta będzie jeszcze mocniej rozwinięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.