Darmowe pożyczki na otwarcie biznesu – gdzie jest haczyk?

Na starcie własnego biznesu zawsze pojawia się problem, skąd wziąć finanse na jego rozkręcenie. Osoby, które nie dysponują większymi oszczędnościami najczęściej muszą sięgać po kredyty lub pożyczki. Czy można znaleźć takie, które będą całkowicie darmowe?

W przypadku produktów bankowych próżno szukać takich, które nie będą nic kosztowały. Bez względu na to, o jaką kwotę się ubiegamy, musimy liczyć się z oprocentowaniem, marżą czy prowizją, a czasem innymi opłatami dodatkowymi. Bank musi bowiem zarabiać i nie ma w swoim interesie udzielania klientom darmowych produktów, z których nie będzie miał żadnego zysku.

Pierwsza pożyczka za darmo ma przyciągnąć nowych klientów

To, co w bankach jest niemożliwe, ma natomiast miejsce w przypadku firm pożyczkowych. Parabanki, udzielające nie tylko popularnych chwilówek, ale również większych pożyczek z możliwością płatności w ratach, dają możliwość uzyskania bezpłatnej pierwszej pożyczki. Jest to podyktowane przede wszystkim chęcią przyciągnięcia nowych klientów, którzy po skorzystaniu z pierwszej darmowej opcji, zwiążą się z daną firmą pożyczkową na dłużej. Oczywiście, kolejne pożyczki przyznawane są już na standardowych warunkach, czyli są odpowiednio oprocentowane. Darmowe pierwsze pożyczki można otrzymać aktualnie w kilkunastu firmach pożyczkowych, udzielających pożyczek przez internet. Najczęściej jednak są to pożyczki w niewielkiej wysokości. Przydadzą się na początek przy rozkręcaniu niewielkiego biznesu, jednak na pewno nie sprawdzą się w przypadku zakładania firmy na większą skalę

Darmowych pożyczek nie należy przedłużać

Darmowa pożyczka to z perspektywy klienta doskonałe rozwiązanie – należy bowiem oddać dokładnie taką kwotę, jaką się pożyczyło. Trzeba jednak pamiętać, że takie pożyczki udzielane są na dosyć krótki okres. Już przy składaniu wniosku pożyczkobiorca powinien mieć pewność, że będzie w stanie oddać pożyczkę w terminie. Owszem, w wielu firmach pożyczkowych jest możliwość przedłużenia terminu spłaty, jednak wiąże się ona z uiszczeniem odpowiedniej kwoty za to przedłużenie. A to sprawia, że z początku darmowa pożyczka zaczyna już być opcją kosztowną.

Warto sprawdzić dobre rankingi pożyczek

W poszukiwaniu dobrych, darmowych pożyczek w sieci warto sprawdzić dobre rankingi, zawierające aktualne informacje o ofercie pożyczkowej. Najlepsze promocje chwilówek na pozyczkowe-promocje.pl to możliwość porównania ofert wielu firm pożyczkowych w jednym miejscu. Bez problemu można znaleźć opcję darmowych pożyczek, limity kwot oraz terminy spłaty. Dzięki temu bez problemu można w krótkim czasie znaleźć taką ofertę, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom oraz możliwościom finansowym. Osoby, którym zależy na wielokrotnym pożyczaniu za darmo również mogą znaleźć taką możliwość. Wystarczy za każdym razem, gdy potrzebujemy pożyczki, wybierać kolejną firmę pożyczkową, która oferuje pierwszą chwilówkę za darmo.

Opracowano we współpracy z portalem www.infofinanse.pl

2 komentarz dla wpisu: “Darmowe pożyczki na otwarcie biznesu – gdzie jest haczyk?

 • 16 maja 2018 at 13:50
  Permalink

  Darmowa pożyczka może być tylko chwilowym zastrzykiem gotówki i to dla biznesu prowadzonego na małą skalę. Więcej będzie z niej korzyści, gdy przeznaczymy ją na regulowanie opłat zusowskich, podatków, czy wypłat, ale z racji kwot także w ograniczonym zakresie.
  Ograniczony jest też czas na oddanie pożyczonych pieniędzy – w najlepszych ofertach maksymalnie dwa miesiące.
  Na otwarcie działalności, nisko oprocentowany kredyt bankowy wydaje się być niezastąpionym…

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2018 at 10:02
  Permalink

  Bardzo ciekawy wpis i warto również rozważyć rozmowę z doradzą kredytowym ponieważ taka osoba może nam bardzo dużo pomóc i doradzić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.