Dentysta całodobowy – pomoc w nagłych przypadkach

Nagły ból zęba bywa mocny, przeszywający i trudny do wytrzymania. Gdy dopadnie nas w środku nocy czy w dniu wolnym od pracy, nie możemy czekać do momentu, gdy nasz dentysta będzie miał otwarty gabinet. Trzeba od razu szukać całodobowego gabinetu stomatologicznego, który pomoże nam w uśmierzeniu bólu.

Bóle zębów bywają zdradliwe i zwodnicze. Zdarza się, że przez dłuższy czas odczuwamy niewielkie ból, czasem ratując się środkami przeciwbólowymi czy domowymi sposobami. Wiara w to, że ból przejdzie sam jest jednak daremna. Ból zęba najczęściej wiąże się z toczącym się w nim stanem zapalnym. Im dłużej zwlekamy z wizytą u stomatologa, tym większą możemy mieć pewność, że któregoś dnia ból stanie się nie do wytrzymania. Najlepszym rozwiązaniem jest więc umówienie się do dentysty wtedy, gdy ból się pojawi, a nie po wielu dniach chodzenia z nim.

Gdy ból złapie znienacka

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy ból zęba pojawia się nagle, bez większych dolegliwości wcześniej. Bardzo często jest to związane ze stanem zapalnym, który toczy się gdzieś we wnętrzu zęba czy w okolicy dziąseł. Bakterie często namnażają się w błyskawicznym tempie, powodując tworzenie się płynu ropnego i ogromnego bólu. Osoby, które doświadczyły takiego bólu zęba, często mówią, że jest to najgorszy rodzaj bólu, jaki kiedykolwiek miały. Nie da się go uśmierzyć środkami przeciwbólowymi ani przeczekać kilka dni na wybranie się do dentysty. Gdy mocno boli, konieczna jest pomoc stomatologa natychmiast. Warto wtedy od razu szukać gabinetu stomatologicznego, który przyjmie nas nie z dnia na dzień, ale dosłownie z marszu. Gdy ząb boli nas w nocy lub w dni wolne od pracy, wtedy należy szukać pogotowia dentystycznego, które pełni dyżur 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu.

Namiar na pogotowie warto mieć pod ręką

Ból zęba powoduje, że czasem nie jesteśmy w stanie logicznie myśleć, a tym bardziej przeszukiwać zasoby sieci w poszukiwaniu dobrego, sprawdzonego i przede wszystkim otwartego gabinetu stomatologicznego. Namiar na pogotowie stomatologiczne warto mieć więc zawsze gdzieś w zasięgu wzroku. Dzięki temu w razie potrzeby będziemy mogli od razu wybrać się do konkretnego gabinetu, zamiast tracić czas na poszukiwania. Całodobowy stomatolog Warszawa jest dosyć bezproblemowy do znalezienia. W większości dużych miast działa sporo gabinetów stomatologicznych oferujących przyjmowanie pacjentów w nagłych przypadkach przez 24 godziny na dobę. W mniejszych miastach może być z tym problem – może się okazać, że trzeba będzie przejechać kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu pomocy. Jednak żadna odległość nie jest straszna w sytuacji, gdy ból zęba jest nie do zniesienia. Trzeba pamiętać, że wizyta w pogotowiu stomatologicznym nie kończy leczenia – wręcz przeciwnie, to dopiero początek. Stomatolog od nagłych przypadków może uśmierzyć ból, otworzyć ząb, zaaplikować lek czy opatrunek, wypisać receptę na antybiotyki. Większość takich nagłych przypadków wymaga jednak dalszego leczenia. Jeśli go zaniechamy, chory ząb może być z biegiem czasu nie do uratowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.