Czy detektyw może złamać prawo? Rozwiewamy mity!

Prywatny detektyw może się co nieco dowiedzieć, prawda? Jeśli twój mąż oszukuje, jeśli twój asystent bierze udział w rozmowach z konkurencją, zadzwoń do prywatnego detektywa. Dzięki hollywoodzkim hitom i programom telewizyjnym istnieje wiele mitów na temat prywatnych śledczych osadzonych w naszej kulturze. Niesamowite samochody, nadludzkie moce, umiejętności hakowania komputerowego – nie chcielibyśmy kogoś rozczarować, ale nie tak to działa w tej pracy.

Tutaj demistyfikujemy kilka typowych nieporozumień, dzięki czemu rozumiesz, co może i nie może zrobić prywatny detektyw. Wiedzę merytoryczną na ten temat pozyskaliśmy od kobragroup.pl. Na ekranie prywatni detektywi są pokazywani jako bohaterowie, którzy zrobią wszystko – mogą nawet złamać prawo – aby rozwiązać sprawę. Jednak każdy realny detektyw to przyzna, że jego dzień pracy nie jest jak to widać w filmach o Jamesie Bondzie. Nie prowadzi Ferrari ani nie nosi płaszcza i nigdy nie łamie prawa. Prywatni śledczy spędzają długie godziny na śledzeniu pracy osób zainteresowanych, aby rozwiązać sprawę.

Co tak naprawdę mogą zrobić prywatni detektywi?

Prywatni śledczy mogą rozwiązać przypadek, którego normalny cywil nie może. Ale nie mają nadludzkiej siły ani umiejętności latania, jak superbohater. W rzeczywistości działają dość zwyczajnie. Krytycznie są związani tymi samymi kodeksami prawnymi, co reszta z nas. Mają wiedzę specjalistyczną w zakresie uzyskiwania informacji, ale z pewnością nie mają specjalnych uprawnień, które mówią, że nie muszą przestrzegać prawa.

Doświadczenie i zasoby odróżniają prywatnych śledczych od przeciętnych obywateli. Właśnie dlatego w Kobra Group zawsze priorytetowo traktuje się rekrutów z organów ścigania lub pochodzenia wojskowego. Lata spędzone w terenie dają im doświadczenie w terenie, których nie można zastąpić, umożliwiając im identyfikację istotnych wskazówek, które ktoś inny by pominął.

To, co mogą zrobić, jest również ściśle zdefiniowane. Nie każdy kraj wymaga licencji, ale posiadanie jej pomaga detektywom uniknąć nękania lub prześladowania, jednocześnie obserwując dom lub podążając za osobami zainteresowaną. W końcu nie są gliniarzami i muszą przestrzegać prawa jak każdy inny obywatel. W związku z tym istnieje wielu prywatnych detektywów z biurokracji. Chodzi o to, by robić wszystko, co możliwe, aby przestrzegać zasad i zmniejszyć niepewność.

Prywatny detektyw może uzyskać dostęp do dokumentacji publicznej

Prywatni śledczy mają wiedzę na temat uzyskania dokumentacji publicznej i mogą dość łatwo znaleźć zaległe rejestry karne. Jeśli cel uczęszczał do lokalnej uczelni, ma jakąś nieruchomość, istnieją nakazy sądowe przeciwko niemu – prywatny śledczy będzie mógł uzyskać dostęp do tych informacji.

W wydziale komunikacji dostępnych jest również wiele informacji. W zależności od państwa prywatny detektyw może uzyskać wiele informacji od lokalnego wydziału i może być w stanie poznać tablice rejestracyjne i odkrywać historię pojazdu.

Prywatni detektywi nie mogą zhakować telefonu

Nawet grono detektywów z doświadczeniem w zakresie szpiegostwa nie może włamać się na czyjeś konta bez łamania prawa. Dotyczy to telefonu, e -maili, mediów społecznościowych i kont bankowych. Jedyne dostępne metody uzyskania tych informacji są nielegalne. W przypadku, gdy małżonek chce sprawdzić, czy jego żona oszukuje, nie będzie w stanie sprawdzić rozmów z zapisów telefonicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.