Dieta poza domem – wcale nie musi być skomplikowana

Wiele osób uważa, że w codziennym zabieganiu trudno jest o utrzymanie zdrowej i pełnowartościowej diety. Wbrew pozorom, jednak, także poza domem można zdrowo się odżywiać, a warto zacząć od zmiany niezdrowych nawyków. Wystarczy podczas zakupów w sklepie nie kupować słodkich przekąsek, a postawić na zbożowe batoniki czy owoce oraz warzywa.

Dieta poza domem to problem dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na zdrowe, domowe gotowanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dzień wcześniej przygotować sobie posiłek do pracy. Przygotowanie zdrowej sałatki czy zapakowanie kilku warzyw i owoców nie trwa długo i nikt z pewnością nie jest aż tak zabiegany, by nie mieć na to kilku minut. Owoce do biura Warszawa z pewnością będą lepszym rozwiązaniem niż kaloryczne przekąski, które jemy zbyt często i nie wpływają one zbyt dobrze na funkcjonowanie naszego organizmu.

Uważaj na dania gotowe

W czasie pracy wiele osób albo podjada kanapki, albo decyduje się na posiłek w firmowym barze czy stołówce. To drugie rozwiązanie może być dobre pod warunkiem, że jesteśmy pewni jakości serwowanych tam dań. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że posiłki są zbyt ciężkie i mocno kaloryczne, co zdecydowanie nie będzie wpływało korzystnie na naszą sylwetkę. Co więcej, zbyt duży i ciężki posiłek w czasie pracy może powodować, że staniemy się senni i pozbawieni energii. Organizm skupi się bowiem na strawieniu obfitego posiłku i nie będzie miał już siły na aktywną i wydajną pracę. W przerwach w pracy warto więc jeść lekkie, zdrowe posiłki, które nie będą nadmiernie obciążały organizmu i nie spowodują szybkich skoków wagi. Posiłki lepiej przygotowywać samodzielnie, zamiast kupować gotowe dania. Gdy sami gotujemy, możemy być w stu procentach pewni tego, co jemy. W przypadku dań serwowanych w restauracjach czy stołówkach trudno jest natomiast kontrolować ich kaloryczność czy jakość składników, z jakich zostały przyrządzone.

Zwróć uwagę na to, co pijesz

Gdy jesteśmy poza domem, w codziennym biegu często ratujemy się kawą lub też napojami energetycznymi. Jedno i drugie rozwiązanie nie jest dobre, jeśli stosujemy je zbyt często. Nadmiar kawy i energetyków to prosta droga do wielu problemów zdrowotnych, a przy tym warto wiedzieć, że wcale nie dodają energii ani nie ożywiają. Efekt jest krótkotrwały, a następnie pojawia się jeszcze większy zjazd energetyczny. Zamiast kawy warto więc postawić na zdrową zieloną herbatę, która również dodaje energii, a jednocześnie korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i całego organizmu. Warto też pić dużo zwykłej niegazowanej wody, która jest niezbędna do wszystkich przemian wewnętrznych. Dobrym pomysłem jest natomiast rezygnacja lub spore ograniczenie słodkich soków oraz gazowanych napojów, które mają sporo pustych kalorii i cukru. Z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą dbać o sylwetkę oraz o dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.