Dlaczego warto mieć konto firmowe na Instagramie?

Instagram, zaraz obok Facebooka i Youtube jest największym medium społecznościowym znanym na całym świecie. Korzystają z niego zarówno osoby młode, jak i te starsze, a coraz to nowe trendy sprawiają, że nie przestaje się nudzić. Zaczęły wykorzystywać to firmy zajmujące się marketingiem i powstał zupełnie nowy nurt o nazwie Instagram marketing.

Czym jest instagram marketing?

Instagram marketing to przede wszystkim wykorzystanie tego medium do działań sprzedażowych i zwiększających świadomość marki. Działa to na podobnej zasadzie jak umieszczanie reklam na Facebooku i posiadanie tam konta firmowego. Mimo że marketing prowadzony na tym kanale utożsamia się z social media marketingiem, rządzi się on nieco innymi prawami. Działania z obszaru marketingu prowadzonego na platformie Instagram dzieli się na 3 kategorie: influencer marketing, lead nurtuting oraz lead generation.  Więcej na temat instagram marketing przeczytasz na stronie https://adnext.pl/baza-wiedzy/instagram-marketing/.

Jakie zalety wynikają z posiadania konta firmowego na Instagramie?

Być może większość przedsiębiorców posiada prywatne konta na Instagramie, jednak nie wiedzą oni o tym, że przechodząc na tryb firmowy, zyskują dostęp do wielu nowych funkcjonalności. Można oczywiście również skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie, jak np. Adnext. Do najważniejszych korzyści wynikających z posiadania konta firmowego na tym portalu zalicza się: uzyskanie przycisków kontaktowych, za pomocą których odbiorcy będą mogli napisać do firmy e-mail lub zadzwonić przez wybranie odpowiedniej ikonki, tworzenie reklam i postów promujących usługi oraz produkty, a także korzystanie ze statystyk i dostępnych danych określających, jak popularne są poszczególne posty i jak na nie reagują konsumenci. W czasach, gdy większość odbiorców sprawdza Facebooka i Instagrama przynajmniej raz dziennie, posiadanie na tych mediach konta firmowego jest przydatne i korzystne. Znacząco zwiększa to zasięgi promowanych produktów i usług i realnie wpływa na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.