Dlaczego warto wybrać domek letniskowy: 5 powodów

Konstrukcje drewniane są od dawna szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych, a teraz ten trend przybył również do Polski. Czy to wystarczający powód, żeby wybrać domek letniskowy?

Drewniane domy jako nowy trend

Chociaż u nas zwyczaj używania drewna do budowy domów nie jest tak nasilony jak w USA – aż 90% amerykańskich domów jest z drewna – to mimo wszystko, popularność tego trendu wciąż rośnie. Niektórzy właściciele domów twierdzą, że kochają drewno, ponieważ jest to najtańszy materiał. Inni twierdzą, że koszty pracy są wyjątkowo przystępne. A Ty jak myślisz? Dlaczego warto wybrać domki letniskowe? Oto główne powody, dla których budownictwo drewniane zyskuje na popularności.

Drewno jest przyjazne dla środowiska

Ochrona środowiska to w dzisiejszych czasach ważna kwestia dla każdego. Nawet w branży budowlanej można zaobserwować pewne zmiany – pojawia się coraz więcej firm, które skłaniają się ku zrównoważonym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska materiałom. Drewno jest na to idealnym przykładem. Przede wszystkim, ten naturalny surowiec jest jedynym materiałem konstrukcyjnym, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla – warto zauważyć, że im więcej mamy drzew, tym większa będzie absorpcja węgla. Ponadto, drewno jest odnawialne, doskonale nadaje się do recyklingu.

Drewno jest tanim materiałem

Drewno zyskuje na popularności, ponieważ jest stosunkowo tanim materiałem na dom. Dzieje się tak za sprawą ogólnej dostępności tego surowca. Ponadto, drewno jest materiałem, który charakteryzuje się niezwykłą lekkością – to wpływa na czas budowy, a czas budowy na cenę. Prawda jest taka, że domki letniskowe są bardzo opłacalne. Oszczędność, którą można zyskać decydując się na budowę domu drewnianego będzie sięgać nawet do 30% mniej niż przy użyciu innego materiału konstrukcyjnego.

Drewno jest łatwe w budowie

Budowa domu z drewna jest tak łatwa, że właściwie może być postawiony w kilka tygodni – oczywiście, pod warunkiem, że znajdziesz wysokiej klasy specjalistów, którzy są w zawodzie od lat. Średni czas, jaki jest potrzebny do budowy domu to tylko 2-3 miesiące. Ponadto, w domach drewnianych o wiele prostsze i tańsze jest wkomponowanie dodatkowych elementów takich jak okna i drzwi, niż do konstrukcji zbudowanych z innego materiału.

Drewno jest korzystne dla zdrowia

Drewno jest ulubionym materiałem dla wielu osób, ponieważ pozytywnie wpływa na zdrowie. Większość ludzi mieszkających w drewnianym domu czuje się zrelaksowana i zadowolona. Dom z drewna, daje ciszę i spokój, zwłaszcza, gdy jest zbudowany na łonie natury, z dala od hałasu i zanieczyszczeń miasta. Mieszkanie w takim bezstresowym środowisku skutkuje lepszym i zdrowszym życiem – może też być kluczem do długiego życia.

Drewno jest trwałe

Mimo zdziwienia wielu osób, drewno jest bardzo stabilnym i trwałym materiałem. Dzięki swojej strukturze, drewno jest odporne na wiele szkodliwych czynników, jak trzęsienie ziemi (dzieje się tak, ponieważ drewno ma zdolność pochłaniania wstrząsów mechanicznych). Ponadto, domek drewniany utrzymany w nienagannej kondycji, którego konserwacja odbywa się planowo, może posłużyć nawet od 100 do 200 lat.

Prawda jest taka, że domki drewniane są teraz ogromnym trendem w świecie budownictwa. Z racji tego, że popularność takich konstrukcji wciąż rośnie, to na Polskim rynku jest coraz więcej firmy zajmujących się produkcją domów z drewna. Jedną z nich jest www.dommistrza.pl, który pomoże zbudować Ci domek letniskowy Twoich marzeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.