Solidnie i szybko – dlaczego nie warto oszczędzać na remoncie?

Remont domu lub mieszkania to spore wyzwanie logistyczne, czasowe i finansowe. Warto więc zadbać o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace, dobrze jest zrobić listę rzeczy do wykonania, ustalić kosztorys, a także znaleźć solidną ekipę remontową. Dobre przygotowanie do remontu to podstawa, aby wszystkie prace przebiegały szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek opóźnień. Nie należy więc przeprowadzać remontu z marszu od razu wtedy, gdy wpadniemy na taki pomysł.

Wiele osób, które odczuwają potrzebę wyremontowania domu lub mieszkania, bierze się za wiele prac samodzielnie. Wynika to z chęci oszczędności, a często także z przeceniania swoich umiejętności. Owszem, pewne prace można wykonać samodzielnie, jednak większość prac remontowych zdecydowanie wymaga udziału profesjonalnej ekipy remontowej. Jeśli chcemy oszczędzać na wykonawstwie, najczęściej więcej stracimy niż zyskamy. Zwykle bowiem okazuje się, że nie jesteśmy w stanie wykonać prac do końca, zmarnujemy więc tylko materiały, a i tak prędzej czy później trzeba będzie szukać profesjonalnej ekipy.

Nietrafione oszczędzanie na materiałach

Jeśli chcemy oszczędzać na materiałach, również musimy zdawać sobie z tego, że nie jest to najlepszy pomysł. Materiały budowlane i wykończeniowe powinny być dobrej jakości, gdyż od tego zależy ich estetyka, jakość, trwałość i długowieczność. Bez względu na to, czy wybieramy drzwi, okna, panele ścienne mdf, panele podłogowe czy oświetlenie wnętrza, zawsze warto stawiać na renomowanych producentów, którzy mają stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku wnętrzarskim. Jeśli decydujemy się na słabszej jakości materiały tylko dlatego, że są tańsze, najczęściej są one też bardziej awaryjne i mniej trwałe. A to oznacza, że kolejny remont trzeba będzie przeprowadzić dużo szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy. Oszczędzanie na materiałach może więc okazać się bardziej szkodliwe niż pożyteczne.

Dobry plan to sporo oszczędności

W czasie remontu można natomiast zaoszczędzić na czasie, co często wiąże się także ze sporymi zyskami w kwestii finansowej. Jeśli poszczególne prace bardzo dobrze zaplanujemy, będą one przebiegały szybko, sprawnie i bez opóźnień. Warto z wyprzedzeniem znaleźć dobrą ekipę remontową, a także zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały. Dobrej jakości produkty budowlane i wykończeniowe można kupować poza sezonem remontowym, wtedy zdarzają się całkiem dobre promocje. Można kupić materiały solidnych firm ze sporymi upustami. Dobry plan remontowy to także gwarancja, że remont nie opóźni się z chwilą, gdy przypomni się nam, że czegoś nie zrobiliśmy lub przeoczyliśmy. Często w wyniku braku planu remonty prowadzone są chaotycznie – po zakończeniu jednych prac okazuje się, że część wykonanej roboty trzeba zniszczyć, bo jest do wykonania coś w instalacjach lub innych mocno ukrytych elementach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.