Dlaczego umiejętne oszczędzanie jest takie ważne?

Nie jest tajemnicą, że oszczędzanie nie należy do górnolotnych przyjemności. Każdy chciałby choć raz w swoim życiu odbyć podróż w wymarzone miejsce, pojechać na ekskluzywne wakacje czy dorobić się własnej posiadłości. Nie oszukujmy się jednak, że na wymienione luksusy trzeba sobie zasłużyć. Tutaj właśnie rodzi się odwieczne pytanie: jak?

Czy istnieje jakikolwiek czynnik, który byłby w stanie dopomóc nam w zdobyciu swojego upragnionego celu? Mawia się, że praca uszlachetnia, że prowadzi człowieka na szczyt i czyni go ostatecznie “wielkim i wolnym”. Dlaczegóż więc, niejeden polski obywatel mimo harówki w ciężkich warunkach, nadal mieszka w ciasnym kącie, zamiast postawić elegancką budowlę na szlachetnej ziemi i dlaczego nadal jeździ rozpadającym się starym rzęchem, a nie porsche? Zdaniem psychologów, nie potrafimy oszczędzać! Wolimy przepłacać w drogich sklepach, niż udać się do taniej sieciówki, tak samo z resztą, jak i wolimy przeznaczyć dodatkowe pieniądze na towarzyskie spotkania, niż zwyczajnie odłożyć do skarpety. A co by było, gdyby tak, zaistniała możliwość powiększenia swojego majątku?

CO OFERUJĄ BANKI?

Jeśli, pragniesz zacząć odkładać środki finansowe, które zabezpieczą przyszłość Twoją i Twojej rodziny, świetnie trafiłeś! W niniejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób zachować dodatkową gotówkę i gdzie ją ulokować, aby w przyszłości zachowane ziarno wydało plon.

  • Każdemu Polakowi, który nie cierpi z powodu nadmiaru gotówki, śmiało możemy polecić lokatę długoterminową. Jest to umowa z bankiem, na podstawie której, klient na jakiś oddaje w ręce banku swoje środki finansowe, a w zamian otrzymuje określony w umowie zysk, który wynika z oprocentowania lokaty. Po ustalonym czasie, bank wypłaca klientowi środki wraz z należnymi odsetkami. Jest to stosunkowo prosta forma oszczędzania, która nie wymaga dokonywania operacji dodatkowych ani sprawdzania wzrostów i spadków giełdowych. Zasady funkcjonowania programu oszczędnościowego są jasno określone w regulaminie banku. Nie spodziewajmy się jednakże, że po roku systematycznego odkładania regularnej kwoty, zdobędziemy kokosy. Jeśli, wpłacimy 1000 zł na roczną lokatę, gdzie oprocentowanie wynosi 2%, zarobimy zaledwie… 20 zł. Interes mało opłacalny, ale zakładając, że odmówimy sobie kilku piwek w ciągu miesiąca, ograniczymy rozmowy przez telefon, a zamiast jechać do pracy samochodem, pojedziemy autobusem, a ponadto, zamiast rozkręcać kaloryfer na maksymalną wartość, założymy grubszą bluzę, zachowamy od ok. 200 do 700 zł miesięcznie! Właśnie tyle, moglibyśmy wpłacać na swoje konto, by w przyszłości, zdobyć swój cel! W skali roku, jesteśmy zatem w stanie odłożyć 8400 zł. Jeśli, wybierzemy lokatę z wyższym, 5 % oprocentowaniem, zyskamy 420 zł. Pamiętaj, że im dłuższy termin lokaty, tym więcej możesz zyskać! Nawet, jeśli w skali roku, kwota wydaje się być niewielka, po ok. 20 latach systematycznego odkładania, możesz stać się istnym biznesmenem!
  • Dla tych, którzy znają się na finansach, możemy polecić inne rodzaje lokat, np. rentierskie czy strukturyzowane, gdzie finanse lokowane są w kilku komponentach: bezpiecznych obligacjach skarbowych oraz ryzykownych produktach finansowych, ale wysokim potencjale zysku, zależnym od indeksów i kursów giełdowych.
  • Istnieją też szczególne formy oszczędzania środków, prowadzone specjalnie np. dla inwestorów bądź osób rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu. Tutaj wprowadzane są m.in. specjalne pożyczki inwestycyjne. Jeśli, i Ty masz pomysł na swój biznes, nie zwlekaj! Koniecznie sporządź biznes plan i przedstaw go wybranemu bankowi! Najlepsi fachowcy, obliczą ryzyko i sprawdzą możliwości powodzenia interesu. Jeśli, faktycznie, Twój pomysł ma zadatki na dobrą firmę, możesz spodziewać się, że w niedługim czasie środki wpłyną na Twoje konto! Bardzo ważne jest to, że banki w zakresie udzielania tego rodzaju kredytów, działają bardzo ostrożnie i skrupulatnie. Ponieważ w grę wchodzą duże pieniądze, nikt nie może pozwolić sobie na straty! Wiedz, że jeśli, bank nie ma oporów do udzielenia Ci takowego wsparcia, jesteś na dobrej drodze!

CO W SYTUACJI, GDY ZABRAKNIE MI ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH?

Zrozum, że z problemami finansowymi boryka się blisko 80% Polaków. Ceny idą w górę, a szefostwo niekoniecznie reflektuje na podwyższanie naszych pensji. Ponadto, stwierdzenia, że polska gospodarka stoi na wysokim poziomie, są mocno naciągane. W naszym kraju, bogacą się bowiem, obce firmy, które wynajmują niewielkie polskie przedsiębiorstwa, jako swoich podwykonawców! Nie sugeruj się wszystkimi statystykami, które na pierwszych stronach rzucają się w oczy na słynnych portalach. Dokładnie taką samą bajką jest stwierdzenie, że kredyty są niebezpieczne. Nic bardziej mylnego! Bank, nim wypłaci jakąkolwiek pieniężną sumę na Twoje konto, dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację finansową. Nie miej nikomu za złe, że sprawdza “Twój życiorys”.

To dla bezpieczeństwa i banku, i Twojego. Faktem jest, że osoba, borykająca się z poważnymi problemami finansowymi raczej nie ma szans otrzymania pożyczki w standardowej bankowej placówce. Wiąże się to z tym, że bank również musi utrzymać pewien poziom obrotu i nie może dopuścić do sytuacji, gdzie znajdzie się pod kreską. Wniosek? – Każdy kredyt, rzetelnie udzielony przez wykwalifikowanego pracownika banku, jest 100% bezpieczny. Skoro, go dostałeś, to znaczy, że stać Cię na jego spłatę! Rzecz jasna, placówka uwzględniła także, dodatkowe, nieprzewidziane koszty!

W razie, gdy jednak, sytuacja zrobi się na tyle patowa, że żaden z banków, nie zechce udzielić Ci pożyczki, śmiało możesz udać się do tzw. “parabanku”, czyli miejsca, które bankiem nie jest, ale działa na niemalże identycznych zasadach. Różnica dotyczy właściwie, zaledwie 1 elementu. Chodzi o to, że żaden z parabanków, nie sprawdzi  Twojej zdolności kredytowej, lecz udzieli Ci pożyczki w ciemno! Z uwagi na duże ryzyko finansowe, chwilówki, są dość drogie, ale zaufanie, jak wszystko na tym świecie, ma swoja cenę. Wiedz jednak, że pierwsza pożyczka w danej instytucji parabanku jest całkowicie darmowa, a porównaniu ofert służą takie strony jak https://www.centrumpozyczek360.pl/wonga Placówka udziela Ci darmowego wsparcia, licząc na to, że w razie kolejnej potrzeby, wrócisz do nich, i co ważne – polecisz firmę znajomym.

JAK ZATEM, OSZCZĘDZAĆ?

Pomyśl o lokacie, najlepiej długoterminowej. Bądź skrupulatny i planuj swoje wydatki. W razie potrzeby nie zamykaj lokaty i nie podbieraj odłożonego zapasu, pod żadnym pozorem! Pamiętaj, że to Twoja praca, Twoje ziarno, a w przyszłości Twój plon! W razie ewentualnej sytuacji kryzysu, rozważ pożyczkę. Osobom przedsiębiorczym i kreatywnym, doradzamy otwarcie własnej firmy!

Jeden komentarz dla wpisu: “Dlaczego umiejętne oszczędzanie jest takie ważne?

  • 3 lutego 2017 at 08:45
    Permalink

    Żeby oszczędzać to najpierw trzeba mieć wolne pieniądze. Jak się utrzymać za 2 tys. na rękę i jeszcze z tego coś odkładać?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.