Dlaczego warto używać zamienników tonerów?

Wielu użytkowników drukarek wychodzi z założenia, że tylko oryginalny toner jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby zarówno ich, jak i samego sprzętu drukującego. Zależy to jednak od tego, jakiego zamiennika użyjemy, ponieważ niektóre z nich produkowane są z najwyższą starannością i zachowaniem odpowiednich standardów.

Dlaczego producenci namawiają do używania oryginałów?

 

Zamienniki tonerów, takie jak te dostępne na stronie https://tonatuszu.pl/materialy-eksploatacyjne/tonery/tonery-prism  są często dużo bardziej wydajne niż oryginalne kasetony. Warto więc zastanowić się przy zakupie, jak dużo wydruków planujemy wykonywać w każdym miesiącu i zainwestować odpowiednie kwoty w dobrze dobrane akcesoria drukujące. Oryginalne kartridże są zazwyczaj dużo droższe niż zamienniki, a producenci sprytnie wyrównują straty powstałe na polityce sprzedawania sprzętów drukujących w niższych cenach. Mianowicie sprzedają nie do końca napełnione tonery oryginalne, przez co ich wydajność jest mniejsza niż oczekiwana przez konsumenta.

 

Duże firmy, które są jednocześnie producentami drukarek, odstraszają swoich klientów od kupowania zamienników. Jako argumenty podają najczęściej możliwość uszkodzenia sprzętu drukującego i utratę gwarancji w razie usterki lub wady fabrycznej. Twierdzą, że zamienniki przyczyniają się do gorszej jakości wydruków. Rzeczywiście, wyżej podane argumenty mogą okazać się zgodne z prawdą, jeżeli nie wybieramy odpowiednich zamienników. Ważne jest, aby nie kupować akcesoriów podejrzanie tanich, ponieważ rzeczywiście mogą uszkodzić nasze urządzenia. Jeśli jednak wybierzemy produkt w rynkowej cenie o dobrych parametrach, posiadający gwarancję jakości, nie musimy martwić się o to, że sprzęt się zepsuje.

 

Wysokie standardy w produkcji zamienników

Dobrze wyprodukowany toner jest również otoczony odpowiednią opieką w procesie postprodukcyjnym. Toner oryginalny, jak i jego zamiennik potrzebuje odpowiednich warunków pod względem suchości i temperatury panującej w magazynach i pojazdach, w których jest transportowany do sklepów. Tylko wówczas, kiedy będzie miał takie warunki, jest w stanie zaspokoić oczekiwania klienta i sprawdzić się jako zamiennik. Na szczęście wadliwe egzemplarze również są objęte gwarancją i w każdej chwili możemy dokonać zwrotu lub wymiany produktu.

Największą zaletą zamienników tonerów jest na pewno ich cena. Są dużo tańsze niż oryginały i często bardziej wydajne. Coraz więcej producentów przykłada ogromną wagę do jakości swoich produktów oraz do tego, aby klienci wracali i kupowali kolejne zamienniki właśnie u nich. Z tego powodu podczas produkcji takich zamienników dba się o zachowanie najwyższych standardów.

Pamiętajmy, że nagonki producentów urządzeń drukujących na producentów zamienników tonerów zazwyczaj nie są uzasadnione merytorycznie. Jest to praktyka marketingowa, która pozwala im zarobić więcej na sprzedaży swoich kasetonów, które rzekomo są jedynymi słusznymi i kompatybilnymi tonerami. Używając zamienników na pewno jakość naszych wydruków nie pogorszy się i możemy być spokojni o funkcjonowanie drukarki, której używamy. Dobrze dobrany zamiennik jej nie zepsuje.

 

 

Jeden komentarz dla wpisu: “Dlaczego warto używać zamienników tonerów?

  • 14 stycznia 2024 at 10:30
    Permalink

    Zamienniki są dużo bardziej ekonomiczne a czasami nawet wydajniejsze. Trzeba tylko znaleźć dobrego dostawcę. Jak chodzi o moją drukarkę to nie każdy sprzedawca miał tonery do OKI ale w inkhouse były. Podoba mi się obsługa więc polecam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.