Długotrwały wysiłek fizyczny w pracy – jak zadbać o nasze zdrowie?

Wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych bywa nie tylko monotonne, ale również męczące. Szczególnie uciążliwa może być praca fizyczna, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Ale także siedzenie za biurkiem może mieć swoje negatywne strony. Bez względu na to, gdzie i w jakich warunkach pracujemy, warto zadbać o swoje zdrowie. Jeśli będzie szwankować, częściej niż w pracy będziemy przebywać na zwolnieniach lekarskich.

Długotrwały wysiłek fizyczny obciąża nasz kręgosłup i cały układ ruchu. Dlatego też warto dbać o to, by raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę na rozprostowanie gości i zmianę pozycji. O właściwym wypoczynku trzeba również pamiętać poza pracą. W czasie wolnym musimy znaleźć sobie takie formy relaksu, które będą miały jak najlepszy wpływ na nasz kręgosłup i samopoczucie. Jeśli pracujemy długo i intensywnie, trzeba również zadbać o prawidłowe odżywianie i nawodnienie organizmu. W przeciwnym razie bardzo szybko pojawią się negatywne efekty braku dbałości o codzienną dietę.

Co jeść i pić w pracy?

Właściwe odżywianie w pracy ma duży wpływ na naszą kondycję, samopoczucie, poziom energii, a nawet kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Warto więc mieć zawsze ze sobą zdrowe i pełnowartościowe jedzenie, chociażby solidnie przygotowane kanapki, sałatki czy dania do odgrzania w firmowej kuchni. Nie jest dobrym pomysłem jedzenie szybkich przekąsek, zamawianie do pracy fast foodów czy życie przez cały dzień na wielu kubkach kawy, a wieczorem rzucanie się na lodówkę. Im poważniej podejdziemy do kwestii odżywiania w miejscu pracy, tym lepiej będziemy czuć się na co dzień. Podobnie jak z jedzeniem, wygląda kwestia picia w pracy. Wiele osób pije jedynie kawę w ilościach daleko odbiegających od rozsądnych. Nadmiar kawy nie jest jednak wcale korzystny dla organizmu. Wypłukuje wiele cennych mikroelementów, a także może powodować senność, zmęczenie i brak chęci do dalszej aktywności. Jeśli nie umiemy zrezygnować z kawy całkowicie, warto zmniejszyć jej ilość. Zamiast nadprogramowych kubków kawy pijmy zwykłą wodę. Ma ona nieoceniony wpływ na nasz organizm, nawadnia i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.

Woda w kranie nie zawsze zdrowa

Wiele osób w miejscu pracy pije wodę z kranu, nie tylko przegotowaną, ale również bezpośrednio po nalaniu. Warto z tym uważać, gdyż nie wszystkie ujęcia wody spełniają standardy, jeśli chodzi o jakość i odpowiedni skład. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie badania wody pod kątem zawartości szkodliwych substancji, a następnie wykonanie jej uzdatniania. Zmiękczacze do wody, sól tabletkowana czy lampy UV Białystok to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w krótkim czasie poprawić jakość wody. Warto o tym pomyśleć, jeśli chcemy pić wodę prosto z kranu. Na https://mk94.pl/sol-tabletkowana/ można znaleźć sporo informacji na temat oferty różnych form uzdatniania wody, w której z pewnością każdy znajdzie coś na miarę potrzeb.

Polecamy:
Mydła w płynie do mycia rąk – wygoda i ochrona na wysokim poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.