Dobre miejsce w lokalnych wynikach wyszukiwania – krótka droga do sukcesu!

Gdy wyszukujesz w Google hasła związane z Twoją działalnością, czy Twoja strona jest wymieniona na pierwszej stronie wyników? Jeśli nie – nie martw się. Aby poprawić swoją obecność w Google, możesz zrobić kilka rzeczy i upewnić się, że użytkownicy znajdą Cię podczas wyszukiwania Twojej firmy, a nie konkurenta.

Zobacz, gdzie się znajdujesz

W Google są trzy podstawowe sekcje, w których Twoja witryna może potencjalnie plasować się:

  • wyniki płatne,

  • wyniki lokalne,

  • wyniki organiczne.

W tym artykule skoncentrujemy się głównie na tym, jak uplasować się w wynikach lokalnych, ale dotkniemy również wyników organicznych. Istnieje wiele powiązań między pracą, którą będziesz wykonywać, aby plasować się w sekcjach lokalnych i organicznych.

Wyniki lokalne a wyniki organiczne

Zanim dowiemy się, jak pozycjonować w Google, musisz zrozumieć różnicę między wynikami lokalnymi i organicznymi. Wyniki lokalne są zgodne z ich nazwami. W tej sekcji wymienia się firmy w obszarze lokalnym odwiedzającego. Jeśli na przykład wyszukujesz “pizza warszawa”, Google pokaże trzy pizzerie w Warszawie. Ponadto, jeśli Twoja lokalizacja jest włączona, Google wyświetli listę restauracji pizzerii najbliżej Twojej aktualnej lokalizacji w Warszawie.

Wyniki organiczne są nieco inne. Ta sekcja zawiera szerszy zakres stron internetowych – nie tylko lokalnych firm. Chociaż lokalizacja może nadal być czynnikiem w wynikach organicznych, nie jest to na ogół czynnik dominujący. Głównym czynnikiem jest autorytet witryny, dlatego często w tej sekcji możesz zobaczyć witryny takie jak te które można znaleźć przez Facebook czy katalog stron.

Dlaczego skupić się na wynikach lokalnych?

Zalecamy firmom rozpoczęcie od skoncentrowania się na wynikach lokalnych z 2 kluczowych powodów:

  • Większa szansa na ranking – w wynikach lokalnych rywalizujesz tylko z innymi firmami w Twojej okolicy. Daje to wyższą szansę na ranking w porównaniu do wyników organicznych.

  • Ludzie tego chcą – lokalne wyniki pokazują wyszukiwane hasła, na których ludzie chcą kupować w lokalnej firmie, więc często są najbardziej korzystne dla małych firm. Na przykład ta sekcja będzie wyświetlana w przypadku wyszukiwanych haseł, takich jak “sklep obuwniczy Bielsko” lub “salon fryzjerski w Katowicach”.

W wynikach organicznych najlepsze strony internetowe to większe, uznane w całym kraju strony. Nie oznacza to, że lokalne firmy nie mogą wyświetlać się na pierwszej stronie wyników organicznych. Jeśli twoja firma znajduje się na mniej konkurencyjnym rynku, takim jak salon paznokci w małym miasteczku, masz większą szansę na pojawienie się tam. Większość małych firm ma jednak najlepsze wyniki w lokalnych wynikach.

Jak zwiększyć Google Page Rank?

Znajdź słowa kluczowe wyszukiwane przez Twoich klientów. Słowa kluczowe to słowa i wyrażenia, które klienci wpisują w Google podczas wyszukiwania Twojej firmy lub rodzajów produktów i usług oferowanych przez Twoją firmę. Najpierw chcesz znaleźć najbardziej popularne słowa kluczowe, których używają ludzie podczas wyszukiwania Twojego rodzaju działalności, a następnie zastosuj te słowa kluczowe w swojej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.