Co zrobić by drewniany taras służył Ci jak najpiękniej, jak najdłużej?

Deski drewniane mogą szybko ulec zniszczeniu bez odpowiedniej pielęgnacji i regularnej konserwacji. Czyszczenie, barwienie i uszczelnianie tarasu po myciu ciśnieniowym wydłuży jego żywotność.

Jak dbać o drewniany taras i schody?

Drewniane deski i schody na taras świetnie sprawdzają się na zewnątrz, ale trzeba je konserwować, jeśli chcesz je zachować w jak najlepszym stanie, jak najdłużej. Regularne używanie, ruch pieszy i ciągła ekspozycja na żywioły powodują wiele nadużyć. Zarówno światło słoneczne, jak i deszcz zbierają swoje żniwo, które mogą wypaczać drewno, wyginać deski lub przyciągać pyłki i zarodniki grzybów, które powodują dalsze uszkodzenia.

Regularna konserwacja tarasu, bejcowanie i uszczelnianie, mycie ciśnieniowe i codzienna pielęgnacja mają duży wpływ na żywotność Twojego drewnianego tarasu i zapobiegają typowym problemom. Niezależnie od tego, czy regularnie konserwujesz drewniany taras, czy tylko utrzymujesz go w czystości, postępuj zgodnie z tymi krokami, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność!

Jak dbać o drewno na tarasie, gdy jest nowe?

Zapewnij swojej konstrukcji jak najlepszy start na długie życie, traktując ją odpowiednio na początku. Jeśli instalator tarasu nie dokonał jeszcze tych ustaleń, zacznij je teraz konfigurować:

Wynajmij myjkę ciśnieniową. Zleć profesjonalne czyszczenie tarasu, aby zabić wszelkie zarodniki pleśni i usunąć zanieczyszczenia powierzchni, które mogą uniemożliwić przenikanie produktów uszczelniających deski.

Zatrudnij lokalnego specjalistę od renowacji pokładów, aby poplamił i uszczelnił pokład wodoodpornym uszczelniaczem. Pamiętaj, aby odczekać co najmniej 60 dni po zbudowaniu drewnianego tarasu, zanim to zrobisz. Drewno musi najpierw „zestarzeć się”. Nawet drewno poddane obróbce ciśnieniowej wymaga uszczelnienia. Zabieg nie chroni go przed warunkami atmosferycznymi.

Jak utrzymać drewniany taras?

Ochrona drewna polega na ciągłym utrzymywaniu powierzchni w świetnym stanie. Uszczelnianie pokładu jest kluczowym etapem konserwacji, ponieważ chroni drewno przed deszczem i rosą, które mogą powodować pęcznienie drewna. Uszczelnienie chroni również Twój taras przed słońcem, które może skurczyć się i wysuszyć drewno. Trwałe zużycie spowodowane warunkami pogodowymi może powodować odkształcanie się drewna, tworzenie się sęków, pękanie i szarzenie.

W razie potrzeby dobrze wyszoruj deski. Dwie rundy czyszczenia i płukania zwykłym mydłem i ciepłą wodą nadadzą im ładny lifting. Jeśli chcesz wyczyścić swój taras wybielaczem, możesz to zrobić, ale pamiętaj, aby używać wybielacza tlenowego lub nadtlenku wodoru zamiast wybielacza chlorowego, który zniszczy uszczelniacz tarasu. Co dwa do trzech lat zatrudnij specjalistę, który go wyczyści i ponownie zapieczętuje. Uszczelnienie drewnianych desek po myciu ciśnieniowym przez profesjonalistę to najlepszy sposób na wydłużenie jego żywotności.

W razie potrzeby pomaluj deski. Kolor blaknie z biegiem lat, więc za każdym razem, gdy ponownie uszczelnisz taras, sprawdź, czy nie musisz dodać więcej farby. Używaj bejcy do drewna na bazie oleju.

Polecamy:
Praca w Holandii, czy musisz znać język?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.